IzakTV

Strona główna » Gambit Esports kwalifikuje się do DreamHack Open November!

Gambit Esports kwalifikuje się do DreamHack Open November!

Autor: Marcin Kapusta

Gambit Esports zwyciężyło europejskie kwalifikacje do DreamHack Open November 2020. Ekipa Hobbita pod koniec listopada zagra w prestiżowym evencie!

W pierwszym półfinałowym pojedynku podopieczni Konstantina “groove’a” Pikinera zwyciężyli z duńskim OPAA Gaming wynikiem 2:0 (Inferno 16:11, Mirage 16:2). W drugim starciu Espada wygrała z bułgarskim SKADE 2:0 (Inferno 19:17, Nuke 16:11). Wielki finał okazał się gratką dla wszystkich rosyjskich fanów, ponieważ na przeciw siebie stanęły dwie drużyny z tego kraju. W ostatecznym porachunku to wyżej notowani zawodnicy okazali się lepsi i pokonali swoich rodaków 2:1 (Mirage 14:16, Train 16:9, Overpass 16:9). Trzeba tutaj wspomnieć o Dmitrym “sh1ro” Sokolovie oraz Sergeyu “Ax1Le” Rykhtorovie, którzy w ostatnim czasie stanowią duet napędowy Gambit Esports. Średni rating młodych talentów podczas spotkania finałowego wyniósł po 1.35, co jest niesamowitym wyczynem.

Oprócz Hobbita i spółki awans do listopadowej odsłony DreamHack Open wywalczyło również Apeks oraz flowskola. Formacja Joakima “jkaema” Myrbostada okazała się najlepsza podczas norweskich kwalifikacji, natomiast druga z wyżej wymienionych drużyn to skandynawski miks, który wygrał szwedzkie eliminacje. Miejsce w nadchodzących zmaganiach otrzymało jeszcze fińskie KOVA Esport, czyli triumfator trzeciego sezonu Telia Esports Series.

DreamHack Open November odbędzie się w dniach 26-29 listopada, a jego pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów. Pozostały jeszcze cztery wolne sloty – dwa z nich otrzymają ekipy zaproszone przez organizatorów i jedno zyskają zwycięzcy duńskich eliminacji. Co ciekawe, w turnieju nie zabraknie polskiego akcentu, ponieważ ostatnie miejsce zgarną triumfatorzy jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020. Obecna lista uczestników listopadowych rozgrywek prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Gambit Esports
  • 🇫🇮 KOVA Esports
  • 🇸🇪 flowskola
  • 🇳🇴 Apeks