Gambit i OG powalczą o triumf na IEM Summer!

Autor: Michał Maćkowski

Poznaliśmy już finalistów IEM Summer! W wielkim finale zobaczymy aktualnie najlepszą drużynę świata – Gambit oraz OG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim!

Cóż to był za dzień na IEM Summer! W pierwszym półfinale Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego ekipa zmierzyli się z Vitality. Już od samego początku kibice otrzymali naprawdę wielkie widowisko, bowiem OG mimo lepszego startu szybko straciło przewagę i chwilę później na tablicy wyników widzieliśmy remis po cztery. Dopiero wtedy zespół Polaka nieco uciekł rywalom i przed zmianą stron prowadził 9:6. Jednak przejście terrorystów nie było lepsze, bo regulaminowe rundy nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy i potrzebna była dogrywka. W niej już lepsze okazało się OG, które wygrało mapę rywala 19:17.

Chwilę później drużyny zameldowały się na Mirage, gdzie ponownie pierwsza połowa była dosyć wyrównana, a przynajmniej jej wynik. Zespół dowodzony przez Aleksi “Aleksib” Virolainen po stronie terrorystów wygrał siedem rund. Niestety po przejściu do antyterrorystów gra międzynarodowej formacji nieco się posypała, co poskutkowało przegraną drugiej mapy 8:16.

Zatem do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był Overpass, na którym ponownie w pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane starcie przypominające dwie poprzednie mapy. Taki i sam był wynik, bowiem przed zmianą stron OG wygrywało 8:7. Jednak tym razem po przejściu do antyterrorystów ekipa Mateusza “mantuu” Wilczewskiego zdominowała rywali i wygrała trzecią planszę 16:10 i cały mecz 2:1.

OG vs Vitality – 2:1

• Dust2 – 19:17
  • Mirage – 9:16
  • Overpass – 16:10

W drugim półfinale nie oglądaliśmy tak wyrównanego starcia, bowiem Gambit dosyć sprawnie poradziło sobie z G2. Rosyjska formacja z kazachstańskim pierwiastkiem dwukrotnie wygrała praktycznie mecz po pierwszej połowie. Na Vertigo oraz Ancient najlepszy aktualnie zespół na świecie zmiażdżył swoich rywali i wygrał pierwsze połówki 13:2. Potem G2 próbowało jeszcze wrócić do spotkania, ale z takiego wyniku jest to naprawdę trudne zadanie. Ekipa Nikola “NiKo” Kovača nie sprostała wyzwaniu i odpadła z IEM Summer.

Gambit vs G2 – 2:0

• Vertigo – 16:10
  • Ancient – 16:9

W wielkim finale IEM Summer zobaczymy OG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim, które podejmie Gambit!