Gambit powstrzymuje comeback CLG Gaming

Kolejny pojedynek na majorze to CLG vs. Gambit Gaming. Polem walki była mapa Dust2 i na niej to ci drudzy pokazali swoją siłę.

Grające po stronie terrorystów Gambit wygrało pistoletówkę i kolejne rundy. Ich przeciwnicy, czyli CLG Gaming odegrali się na swoim pierwszym fullu, lecz już rundę później czekał ich całkowity reset funduszy przez słabe krycie bombsajtu B. Gambit zyskiwało przewagę już na samym początku rund, dzięki genialnej celności mou, strzelającego ze snajperki z respa terrorystów, a trafiającego większość strzałów z AWP w stronę drzwi na środku. Drużyna ze wschodu coraz bardziej oddalała się wynikiem od swoich przeciwników i nic nie zapowiadało jakiegokolwiek comebacku ich przeciwników. Do czasu. W końcu Amerykanie powrócili do gry i pod koniec pierwszej połowy wyrównali 7:7. Ostatecznie Gambit, pomimo przewagi w ilości zawodników CLG, zajęli bombsite i zakończyli pierwszą połowę tego spotkania z nieznacznie korzystnym dla nich rezultatem 7:8.

Druga część spotkania na Dust2 rozpoczęła się wygraną przez CLG pistoletówką, jednak już w pierwszej rundzie anty-eko Gambit odrobiło, resetując fundusze swoich przeciwników. Szybko wyszli na prowadzenie dzięki kapitalnie odbijanymi bombsite’ami – strona CT po stronie Rosjan i Kazan wyglądała naprawdę dobrze. Ich przeciwnicy z USA pod sam koniec spotkania zaczęli odrabiać utracone wcześniej rundy, niszcząc ekonomię Gambit. Mało brakowało i mielibyśmy dogrywkę. Tak się jednak nie stało i Gambit zakończyło to spotkanie 16-13.

Następny mecz to Natus Vincere vs. Flipsid3 Tactics. Spotkanie rozpocznie się już za chwilę.

Stream angielski: TUTAJ

Stream polski: TUTAJ