IzakTV

Strona główna » Gambit testować będzie bondika jako następcę dimasicka

Gambit testować będzie bondika jako następcę dimasicka

Autor: Paweł Wilk

Wszystko wskazuje na to, że krótka przygoda Dmitryia “dimasicka” Matvienko z Gambit dobiegła końca. Rosyjska organizacja ogłosiła testy Vladyslava “bondika” Nechyporchuka.

Ukrainiec już od prawie dwóch miesięcy pozostaje bez drużyny, po tym, jak jego HellRaisers ogłosiło transfer Abaya “Hobbita” Khasenova z Gambit. Końcówka roku była dla Bondika czasem przerwy od gry z wyjątkiem SuperNova Malta 2018, które na przełomie listopada i grudnia odbywało się w St Julian’s. Na egzotycznym turnieju były zawodnik m.in. TyLoo pomagał właśnie Gambit, które musiało znaleźć chwilowego zastępcę dimasicka. Zawodnik pochodzący z Kazachstanu zmagał się z problemami wizowymi i nie mógł polecieć na Maltę.

Tam Gambit nie zaprezentowało się zbyt dobrze. Na inaugurację grupy B wschodnioeuropejska formacja przegrała z HellRaisers (9:16), natomiast w meczu eliminacyjnym musiała uznać wyższość BIG (0:2) i pożegnała się z turniejem. Jak widać, słaby występ nie wpłynął na decyzję pozostałych graczy i zarządu, którzy chcą dalej współpracować z Nechyporchukiem. Na początek będzie to dwumiesięczny okres próbny.

Głównym sprawdzianem Bondika będzie CIS Minor, który zaplanowany jest na 16-20 stycznia w ESL Arenie. Osiem drużyn walczyć będzie o dwa miejsca gwarantujące grę na IEM Katowice Major 2019, a także o trzecie, które da jeszcze szanse walki w barażach.

Aktualny skład Gambit:

  • Mihail “Dosia” Stolyarov
  • Nikolay “mir” Bityukov
  • Sergey “Ax1Le” Rykhtorov
  • Rustem “mou” Telepov
  • Vladyslav “bondik” Nechyporchuk – testowany
  • Andrey “B1ad3” Gorodenskiy – trener
  • Dmitry “dimasick” Matvienko – ławka rezerwowych