GamerLegion triumfatorem ostatnich lanowych kwalifikacji do Good Game League 2019!

Autor: Krystian Terpiński
GamerLegion

Niedziela w Kielcach stanęła pod znakiem play-offów ostatnich lanowych eliminacji do Good Game League 2019. Pomimo braku obecności polskich drużyn, mecz finałowy okazał się bardzo ciekawym widowiskiem. Po emocjonującym starciu lepsi od Tricked okazali się reprezentanci GamerLegion.

Decydujący pojedynek rozpoczął się na mapie de_nuke. Tam bardzo dobry start po stronie broniącej zanotowali gracze GL. Później jednak wszystko zaczęło wyglądać jak w kalejdoskopie i tak naprawdę ciężko było stwierdzić, kto ostatecznie będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gdy Tricked wyszło na prowadzenie 14-12 niektórzy widzowie byli już pewni tiumfu Duńczyków, ale wtedy mocny zryw zanotowała ekipa Adila “ScreaMa” Benrlitoma. Cztery wygrane z rzędu rundy pozwoliły na zapisanie Nuke’a na swoje konto i międzynarodowy skład od awansu dzieliła już tylko jedna mapa.

Pierwsze akordy Mirage’a stanęły pod znakiem ciągłej wymiany ciosów. Oba zespoły nie zamierzały odpuszczać, przez co na początku wynik oscylował wokół remisu. Później jednak GamerLegion zaprezentował nam okres totalnej dominacji. Międzynarodowy skład z minuty na minutę coraz bardziej udowadniał, że do osiągnięcia dobrych wyników wcale nie potrzebuje Kévina “Ex6TenZa” Droolansa. Pomimo drobnych problemów w końcówce, podopieczni  Christiana “Chrille” Lindberga zdołali zamknąć drugą mapę wynikiem 16-8.

Dzięki zwycięstwu w Kielcach GamerLegion dołącza do listy uczestników głównej imprezy spod szyldu Good Game League. Międzynarodowy skład dołącza tym samym do takich ekip jak HellRaisers, Epsilon czy Aristocracy.

Lanowe finały Good Game League 2019 odbędą się między 13 i 14 lipca. Łącznie osiem drużyn powalczy o pulę nagród wynoszącą sto tysięcy euro.