Games Clash Masters: Aristocracy ze stratą; Illuminar lepsze od AGO

Autor: Paulina Szymak

Po meczach otwarcia przyszła pora na polskie derby. Do boju stanęły trzy rodzime zespoły: x-kom AGO, które zmierzyło się z Illuminar, a także Aristocracy, które podjęło Sprout.

Pierwsze ze spotkań, w którym zobaczyć mogliśmy Arcy należało do wyrównanych, chociaż w pierwszej połowie można pokusić się o stwierdzenie, że to Sprout delikatnie dominowało nad przeciwnikiem. Na początek Niemcy zgarnęli trzy oczka na swoje konto, lecz “TaZ’ i spółka od razu odpowiedzieli dwoma rundami na swoją korzyść. Dopiero dwunasta runda pozwoliła Sprout wysunąć się na niewielkie prowadzenie (9:5), mimo że ostatni punkt wpadł na konto Aristocracy. Polacy rozpoczęli również od zgarnięcia pistoletówki na swoją korzyść, lecz Niemcy wiedzenie przewagą punktową systematycznie dokładali kolejne cegiełki do swojego wyniku. Chociaż ekipa “rallen’a” dzielnie walczyła w kolejnych starciach to Sprout zakończyło spotkanie 16:10.

Aristocracy – 10:16 – Sprout

Pojedynek numer dwa pomiędzy x-kom AGO i Illuminar zdecydowanie był ciekawszy dla polskich kibiców. W tym przypadku pistoletówka wpadła na konto AGO, jednak Illuminar bez problemu radziło sobie z odpieraniem ataku przeciwników, dzięki czemu na ich koncie znalazło się dziewięć oczek (9:3). W końcu “GruBy” i spółka zaczęli się przełamywać, przez co trzy ostatnie oczka pierwszej połowy wpadły na ich konto. Idąc za ciosem zawodnicy AGO rozpoczęli zmianę stron od wygrania kolejnych czterech rund, jednak Illuminar nie odpuszczało walki, przez co mogliśmy obejrzeć naprawdę zażarty pojedynek, w którym obie drużyny walczyły o każdy punkt. Tym razem to Illuminar postawiło na swoim, kończąc mapę de_inferno 16:13

Illuminar – 16:13 – x-kom AGO

Kolejne mecze w ramach Games Clash Masters 2019 startują już o godzinie 14:00. Wybrane spotkania obejrzeć można na platformie Twitch na kanale UCCStudio, natomiast mecze z polskim komentarzem na kanale Games Clash TV. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej relacji przygotowanej specjalnie na tą okazje.