Games Clash Masters: FURIA i DreamEaters z pierwszymi zwycięstwami

Autor: Paulina Szymak
Smooya fot.StarLadder

Za nami pierwsze spotkania w ramach Games Clash Masters 2019. Na pierwszy ogień w szranki stanęło BIG, które zmierzyło się z FURIĄ, a także DreamEaters, które podjęło Syman.

Starcie numer jeden rozegrało się na mapie de_overpass i pomimo zdobytej pistoletówki przez BIG, to FURIA wiodła zdecydowany prym rozpoczynając od zgarnięcia pięciu rund, by następnie pomimo oddania jednej, dołożyć kolejne cztery do swojego wyniku. Koniec pierwszej połowy rozegrał się punkt za punkt, lecz po zmianie stron FURIA znów ruszyła do ataku, świetnie radząc sobie w obronie bombesitów. Tym razem było to już kwestia formalności bo ekipa z Brazylii, oddając zaledwie dwa punkty zakończyła spotkanie 16:7.

FURIA – 16:7 – BIG

Równoległy mecz otwarcia należał do DreamEaters i Syman. Tutaj ciężko było mówić o dominującej drużynie już od początku meczu, bo chociaż to mieszana ekipa Syman rozpoczęła od pięciu zdobycia czterech punktów, to Rosjanie od razu odpowiedzieli tym samym, a nawet wysunęli się na jednopunktowe prowadzenie. I po raz kolejny Syman ruszyło z falą czterech oczek na swoją korzyść, lecz tym razem DreamEaters nie miało zamiaru odpuszczać, najpierw kończąc pierwszą połowę dwoma rundami dla siebie (7:8), by po zmianie stron nie dopuszczać już przeciwników do głosu niemal do końca mapy de_mirage (15:8). Chociaż Syman zawalczyło jeszcze ten ostatni raz o punkt, Rosjanie domknęli spotkanie 16:9.

DreamEaters – 16:9 – Syman

Kolejne mecze w ramach Games Clash Masters 2019 rozpoczynają się już za moment. Tym razem w akcji zobaczymy aż trzy polskie zespoły – x-kom AGO, które zmierzy się z Illuminar  (transmisja), a także, równolegle Aristocracy podejmie Sprout (transmisja). Po więcej informacji związanych z turniejem zapraszamy do naszej specjalnie przygotowanej relacji.