IzakTV

Strona główna » Games Clash zapowiada dwa turnieje na 2020 rok!

Games Clash zapowiada dwa turnieje na 2020 rok!

Autor: Aleksander Kurcoń

Agencja Games Clash by Murator EXPO poszerza swoją działalność. W 2020 roku odbędą się nie jeden, a dwa turnieje! Format i obecność topowych zagranicznych zespołów pozostają takie same. Pula nagród w edycjach w Gdyni i Gliwicach będzie wynosić po 100 tysięcy dolarów.

W 2018 i 2019 roku Games Clash Masters były organizowane w Gdynia Arenie. Szczególnie zeszłoroczna edycja była niewątpliwie sukcesem – na turnieju pojawiły się takie drużyny jak FURIA i Sprout, a wydarzenie zgromadziło nad morzem setki kibiców na Arenie. Ponadto popularnością cieszyła się internetowa transmisja. Organizatorzy w Gdyni przygotowali dla kibiców przybyłych na Arenę kilka różnych atrakcji, m.in. sektor gamingowy czy chilloutowy. Polska scena esportowa doceniła wysiłki Games Clash i agencja otrzymała nominację do kategorii turniej roku Polish Esport Awards. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na nie jeden, a dwa turnieje, które odbędą się w dwóch odległych od siebie regionach Polski. Oba z pulą nagród 100 tysięcy dolarów, najlepszymi drużynami CS:GO oraz atrakcjami festiwalowymi dla przybyłych kibiców.

fot. Games Clash Masters/Michał Konkol

Uczestnicy

Na obu turniejach pojawi się po osiem drużyn CS:GO, sześć otrzyma bezpośrednie zaproszenie. Organizatorzy zapewniają, że wśród szczęściarzy z pewnością znajdzie się miejsce dla polskiego przedstawiciela. Dwa sloty przeznaczono dla drużyn z zamkniętych kwalifikacji. Te zaś również będą się składać z ośmiu uczestników, siedmiu zaproszonych i jednego zespołu, który dotrze na ten etap poprzez otwarte kwalifikacje. Już wkrótce zostanie ogłoszony harmonogram i zapisy do turnieju w Gliwicach.

Games Clash Arena Gliwice

W tym roku turniej Games Clash po raz pierwszy zawita na Śląsk. Wydarzenie zaplanowano na 5-7 czerwca. W tym czasie drużyny z całego świata będą rywalizować o 100 tysięcy dolarów. Faza grupowa rozpocznie się już w piątek, ale będzie to dzień zamknięty dla publiczności, kibice na Arenie pojawią się w sobotę i niedzielę. Polscy fani będą mogli zobaczyć czołowe światowe zespoły na żywo, a także w wspierać swoich rodaków, którzy z pewnością pojawią się na scenie. Partnerem wydarzenia zostało miasto Gliwice oraz Arena Gliwice – jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Dzięki temu kibice, którzy przybędą na Arenę, będą świadkami niesamowitej oprawy i dziesiątek dodatkowych atrakcji przewidzianych na to wydarzenie.

Games Clash Masters Gdynia

Organizatorzy nie zapominają również o swoich korzeniach i po raz trzeci zawitają nad morze, do Gdynia Arena. Turniej zaplanowano na 11-13 września, a w nadmorskim mieście znowu pojawią się drużyny z całego świata, by walczyć o trofeum GCM. W poprzednich latach puchar w górę wznosili duńskie Heroic oraz polskie Illuminar Gaming. Turniej w Gdyni był istnym przełomem dla drużyny Innocenta, która od tamtej pory wbiła się w świadomość kibiców jako najlepszy polski zespół. Wygrana na GCM wywindowała Illuminar do TOP30 światowego rankingu na dobre kilka miesięcy. Partnerem strategicznym wydarzenia jest miasto Gdynia.

fot. Games Clash Masters/Michał Konkol

Transmisje po polsku i angielsku

Games Clash Arena i Games Clash Masters będą transmitowane w kilku językach na całym świecie. Ponadto organizator zdecydował się na odważny ruch – samodzielnie przeprowadzi międzynarodową transmisję w języku angielskim oraz zaprosi ekspertów z zagranicy. Nie zabraknie również naszych rodzimych analityków, komentatorów oraz prowadzących. Wszystko po to, by spopularyzować turniej na cały świat oraz by ranga wydarzenia wzrosła na arenie międzynarodowej.

fot. Games Clash Masters/Maciej Kołek

Warto przypomnieć sobie jak wyglądała zeszłoroczna edycja. Oficjalne aftermovie z tego wydarzenia dostępne jest w serwisie YouTube.