IzakTV

Strona główna » GG League zapowiedziało turniej 1vs1 dla polskich graczy CS:GO!

GG League zapowiedziało turniej 1vs1 dla polskich graczy CS:GO!

Autor: Marcin Kapusta

Inicjatywa Good Game League będzie świetną odskocznią od nudnych turniejów internetowych, które odbywają się dzień w dzień. W zmaganiach 1vs1 udział wezmą m.in. STOMP, Kylar, mhL czy tudsoN! 

Obecna sytuacja epidemiologiczna na świecie uniemożliwiła organizację turniejów lanowych, a od kilku dobrych miesięcy musimy zadowolić się eventami online. Niestety, ale dla bardzo dużej liczby fanów rywalizacja tych samych ekip na bliźniaczo-podobnych turniejach jest bardzo nużąca, co wpływa na niekorzyść sceny esportowej CS:GO. Inicjatywa Good Game League pokazuje, że rywalizacja w CS-ie opiera się nie tylko na formacie “drużyna vs drużyna”, a także na nowych innowacjach, których nie możemy podziwiać na co dzień.

Zmagania na “1 versus 1 by GG League” rozpoczną się 13 lipca, a polscy profesjonalni gracze będą rywalizować w formacie BO3 na mapach: aim_map, aim_pistol_map oraz awp_orange. W ramach rozgrywek odbędzie się aż 10 pojedynków, a łączna pula nagród wyniesie 5000 zł (500 zł dla zwycięzcy każdego pojedynku).

Na fanpage’u GG League napisano:

W ostatnim czasie docierają do nas głosy znudzenia przesytem profesjonalnych rozgrywek online. Praktycznie codziennie oglądamy te same zespoły w przeróżnych kwalifikacjach i turniejach. Stwierdziliśmy, że trzeba nieco urozmaicić czas, zarówno wam jak i graczom. Organizujemy więc 10 pojedynków jeden na jednego, w których udział wezmą gwiazdy polskiej sceny CS:GO.

Tak prezentują się pary eventu 1vs1:

  • Kacper “darko” Ściera (Actina PACT) vs Damian “Furlan” Kisłowski (x-kom AGO)
  • Piotr “morelz” Taterka (Wizards) vs Dominik “GruBy” Świderski (x-kom AGO)
  • Maciej “F1KU” Miklas (x-kom AGO) vs Kacper “Kylar” Walukiewicz (AVEZ Esport)
  • Miłosz “mhL” Knasiak (x-kom AGO) vs Daniel “STOMP” Płomiński (HONORIS)
  • Piotr “nawrot” Nawrocki (AVEZ Esport) vs Dawid “lunAtic” Cieślak (Actina PACT)
  • Paweł “reatz” Jańczak (Illuminar) vs Maciej “Luz” Bugaj (Tenerife Titans)
  • Kuba “Markoś” Markowski (AVEZ Esport) vs Filip “tudsoN” Tudev
  • Krzysiek “Goofy” Górski (Actina PACT) vs Grzegorz “jedqr” Jędras (Wisła All In! Games Kraków)
  • Angelika “Angieee” Kumorkiewicz (Arcane Wave) vs Aleksandra “Olczix” Pawlak (Izako Boars)
  • Mariusz “Loord” Cybulski (trener Wisły All In! Games Kraków) vs Jędrzej “bogdan” Rokita (trener AVEZ Esport)

Na fanpage’u GG League napisano, że organizatorzy “postanowili dobrać pary w taki sposób, aby tworzyły pewną historię i gwarantowały zaciętą walkę na serwerze, powodując zarazem uśmiech na twarzy”. Potyczki będą rozgrywane w różnych terminach, a wszystkie informacje będą podawane na bieżąco na social mediach organizatora.