IzakTV

Strona główna » GGPredict.io pozyskało milion dolarów na dalszy rozwój!

GGPredict.io pozyskało milion dolarów na dalszy rozwój!

Autor: Marcin Kapusta

GGPredict, czyli warszawski startup, który stworzył platformę analityczno-treningową dla graczy CS:GO, pozyskał milion dolarów na dalszy rozwój!

Runda finansowania z udziałem ff Venture Capital (ffVC) Tech & Gaming oraz dotychczasowego inwestora TDJ Pitango, pozwoli GGPredict na dalszy rozwój technologii i ekspansję na rynki zagraniczne, w tym na amerykański i skandynawski.

Decyzja o kolejnej inwestycji w sektorze esportu to dla funduszu ffVC Tech & Gaming kolejny krok przy budowie silnego portfolio spółek, w tym dynamicznie rozwijającym się ekosystemie. GGPredict zyskuje nie tylko zaufanego partnera kapitałowego, ale może przede wszystkim mentoring i rozbudowaną sieć kontaktów w Polsce i zagranicą. Uważamy, że produkt oferowany przez spółkę jest unikalny na skalę światową, a model biznesowy obrany przez założycieli ma duże możliwości skalowania i ekspansji na kolejne rynki.” – powiedział Maciej Skarul, Partner w ffVC.

GGPredict tworzy bardzo zgrany, szybko uczący i rozwijający się zespół, chętnie czerpiący z doświadczeń najlepszych zawodników, trenerów czy psychologów w branży i umiejętnie wyciągający wnioski. Do tego buduje świetny i zaawansowany technologicznie produkt na bardzo perspektywicznym i wciąż niezagospodarowanym rynku szkolenia i rozwijania umiejętności esportowych. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do obecności naszego funduszu w tej rundzie i dalej będziemy wspierać zespół GG naszym know-how i dostępem do globalnego networku.” – oznajmił Tomasz Domagała, właściciel TDJ i współtwórca TDJ Pitango Ventures.

Informacje o podmiotach

GGPredict to warszawski startup, założony w 2019 roku przez Przemysława Siemaszko, Mateusza Kamola, Daniela Zawadzkiego, a z czasem dołączył do nich Michał Łowigus. Stworzona przez nich technologia pozwala na śledzenie każdego ruchu gracza i jego decyzji w czasie rzeczywistym trwania rozgrywki. Na podstawie zebranych danych algorytm platformy analizuje przebieg meczu w ponad 250 metrykach, które są porównywane z bazą prawie miliona rozegranych meczów. Aktualnie GGPredict jest partnerem technologicznym MAD DOG’S PACT, a także współpracuje z Jakubem “kubenem” Gurczyńskim i Michałem “MICHU” Müllerem.

ffVC Tech & Gaming to fundusz, który powstał z inicjatywy Totalizatora Sportowego oraz partnerów zarządzających ffVC przy wsparciu PFR Ventures oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem tego funduszu są inwestycje w spółki na wczesnym etapie rozwoju, głównie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, które dodatkowo zostaną połączone z ekosystem ffVC, umożliwiając m.in. ekspozycję na rynku amerykańskim. Funduszem ffVC Tech & Gaming zarządza międzynarodowy zespół ffVC, posiadający bogate doświadczenie w inwestowaniu i wspieraniu spółek technologicznych na całym świecie. Siedziba ffVC znajduje się w Nowym Jorku.

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capture, jeden z największych w regionie CEE, inwestujący w innowacyjne technologiczne startupy o globalnym potencjale. Powstał on w ramach programu i przy wsparciu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w oparciu o potencjał polskiej rodzimej firmy inwestycyjnej TDJ i globalnego gracza na rynku VC – Pitango Ventures. Trzon funduszu stanowi polski-izraelski zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży VC. Fundusz działa w formule “start-money”, oferując przedsiębiorcom silne wsparcie w budowaniu ich startupów, m.in. w obszarach tworzenia i wdrażania strategii, jak również wsparcia przy kolejnych rundach finansowania.

Źródło informacji: materiały prasowe GGPredict.io