IzakTV

Strona główna » Giants pożegnało niemal cały skład. Nowy zespół zbuduje Fox

Giants pożegnało niemal cały skład. Nowy zespół zbuduje Fox

Autor: Paweł Wilk

Jeszcze pod koniec starego roku hiszpańska organizacja Giants Gaming zdecydowała się dokonać ogromnych zmian w swojej dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Jedynym przetrwałym został Ricardo “fox” Pacheco.

Obecny skład złożony z Portugalczyków w większości rozpoczął swoją przygodę z Giants we wrześniu 2018 roku. Wtedy ogromne doświadczenie Pacheco i utalentowani zawodnicy mieli sprawić, że lokalnie czołowa organizacja wreszcie zacznie punktować na europejskiej scenie. Okazało się inaczej, ponieważ formacja może pochwalić się ledwie awansem na BLAST Pro Series: Madrid 2019, gdzie udało się wygrać ledwie jeden mecz przy czterech porażkach. W tym roku Fox i spółka zdecydowali się na rotacje, ale nawet to nie zmieniło rezultatów. Reakcja przyszła dopiero ze strony zarządu, który zdecydował się nie przedłużyć kontraktów z Christopherem MUTiRiSem Fernandesem, Ricardo rmnem Oliveira, Omarem arkim Chakkorem i trenerem Ricardo AImem Almeida.

Odbudowa Giants została powierzona właśnie byłemu zawodnikowi m.in. FaZe Clan. Pod znakiem zapytania pozostaje fakt, czy fox zdecyduje się na rodaków, czy może przy finansowym wsparciu managerów zbuduje zagraniczny skład.

Nieco jaśniej wygląda sytuacja byłych reprezentantów Giants, którzy w następującym składzie rozpoczęli treningi i rozglądają się za nową organizacją.

  • Christopher “MUTiRiS” Fernandes
  • Ricardo “rmn” Oliveira
  • Omar “arki” Chakkor
  • Tiago “JUST” Moura
  • Renato “stadodo” Gonçalves
  • Ricardo “AIm” Almeida – trener