IzakTV

Strona główna » GIGANTYCZNA OGLĄDALNOŚĆ FINAŁU PGL MAJOR! CS:GO Z KOLEJNYM REKORDEM

GIGANTYCZNA OGLĄDALNOŚĆ FINAŁU PGL MAJOR! CS:GO Z KOLEJNYM REKORDEM

Autor: Krzysztof Sarna

Wielki finał PGL Majora przeszedł do historii. To, czego dokonało Natus Vincere, a więc wygranie turnieju bez utraty mapy to jedno. To, czego dokonało samo spotkanie – to drugie, bowiem na drugiej mapie potyczki pomiędzy Na’Vi a G2 Esports oglądalność w szczytowym momencie przebiła wszystkie możliwe normy. Jednocześnie ujrzeliśmy trzeci rekord publiki CS:GO na Twitchu podczas jednego wydarzenia.

Jeszcze przed wczorajszym finałem wspominaliśmy o drugim rekordzie oglądalności CS:GO. Ten miał miejsce przy okazji starcia półfinałowego pomiędzy Natus Vincere a Gambit Esports. Jeśli chodzi o dokładne liczby, to wówczas w szczytowym momencie transmisję oglądało 1 445 149 osób. Wszyscy jednak podświadomie spodziewaliśmy się tego, że niedzielny finał PGL Majora przysporzy kolejny rekord. I wcale się nie zawiedliśmy, ponieważ najnowsze przebicie jest naprawdę gigantyczne.

Dwa lata przerwy pomiędzy ostatnim, a teraźniejszym Majorem. Najepsze formacje w akcji czy w końcu wypełniona arena po brzegi. Widać było wielki głód wśród wszystkich, a same rekordy idealnie to teraz potwierdzają. W wielkim finale PGL Majora emocji nie zabrakło, zwłaszcza na Nuke’u. To właśnie tę drugą mapę w szczytowym momencie podziwiało ponad dwa i pół miliona widzów! Jeśli chodzi o szczegółową liczbę, to jest nią 2 570 144, co stanowi absolutny rekord oglądalności CS:GO na Twitchu. Już teraz śmiało możemy stwierdzić, że jest to bariera, którą na pewno będzie trudno przekroczyć w najbliższym czasie i sami nie wiemy, co musiałoby się stać, by ustanowić nowy rekord.