IzakTV

Strona główna » gla1ve przedłuża kontrakt z Astralis o kolejne trzy lata!

gla1ve przedłuża kontrakt z Astralis o kolejne trzy lata!

Autor: Marcin Kapusta

Lukas “gla1ve” Rossander podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Astralis. Tym samym będzie reprezentował duńską organizację do 2024 roku!

Bardzo dużo osiągnąłem z Astralis i miałem wiele do rozważania przed przedłużeniem kontraktu. W Astralis czuję się jak w domu. To organizacja, która zawsze dąży do rozwoju graczy – i to jest zakorzenione w każdym z nas, że walczymy o największe tytuły. Chcę być w miejscu, gdzie mogę widzieć postępy jako zawodnik w otoczeniu ludzi o wielkich ambicjach. Wiele rozmawiałem z Kasperem Hvidtem na temat przyszłości i rozwoju siebie oraz zespołu. Jestem pewien, że pozostawimy jeszcze po sobie ślad w profesjonalnym Counter-Strike’u na wiele lat.” – przyznał w oficjalnym oświadczeniu.

gla1ve dołączył do Astralis w październiku 2016 roku i przejął obowiązki prowadzącego od Finna “karrigana” Andersena, który przeszedł do FaZe. Z nowym IGL-em, duńska drużyna nabrała wiatru w żagle i rozpoczęła największą dominację w historii CS:GO. Jej łupem padły aż cztery Majory i kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym m.in. ELEAGUE Premier 2018, siódmy sezon Pro Ligi, IEM XV Global Challenge czy też Intel Grand Slam 1. Niemniej jednak od czasu odejścia Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza w kwietniu bieżącego roku, zespół spod znaku gwiazdy mocno zawodzi, ponieważ nie posiada w swoich szeregach rasowego snajpera. Kilka dni temu zdołał dotrzeć do półfinałów IEM Cologne, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Kiedy patrzymy na naszą drużynę CS:GO w perspektywie historycznej, Lukas miał kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki Astralis rozwinęło grę. Jego gruntowne przygotowanie i nieustanna dbałość o szczegóły były kluczem do sukcesów, a sposób, w jaki wciąż wnosi nowe pomysły, będzie kluczowy w nadchodzących latach. Jest jednym z najbardziej świadomych siebie graczy, z jakimi pracowałem, a podczas naszych rozmów na temat nowego kontraktu zaskoczyło mnie, jak bardzo jest głodny rywalizacji i oddany tej grze. Zaszliśmy bardzo daleko, ale jako zespół i organizacja mamy jeszcze wiele niewykorzystanego potencjału. Lukas może teraz skupić się na swojej roli i myśleć o długoterminowym rozwoju strategii drużyny.” – przyznał Kasper Hvidt, dyrektor sportowy Astralis.

Warto wspomnieć, że kontrakty Xyp9xa, Magiska i dupreeha wygasają wraz z końcem tego roku. Z kolei Lucasa “Bubzkjiego” Andersena obowiązuje umowa do 2022. Serwis HLTV twierdzi, że swoich zobowiązań kontraktowych nie będzie przedłużał trener, Danny “zonic” Sørensen. Jego potencjalnym następcą ma być Nicolai “HUNDEN” Petersen z Heroic.

Zawodnicy Astralis powrócą na serwer już w połowie sierpnia, bowiem wtedy startuje 14. sezon ESL Pro League. W CS-owym odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów zobaczymy światową czołówkę sceny, w tym m.in. Natus Vincere, G2 Esports oraz Ninjas in Pyjamas.

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:

  • 🇩🇰 Andreas “Xyp9x” Højsleth
  • 🇩🇰 Peter “dupreeh” Rasmussen
  • 🇩🇰 Emil “Magisk” Reif
  • 🇩🇰 Lucas “Bubzkji” Andersen
  • 🇩🇰 Lukas “gla1ve” Rossander
  • 🇩🇰 Danny “zonic” Sørensen (trener)