IzakTV

Strona główna » gob b kapitanem sekcji VALORANTA w BIG

gob b kapitanem sekcji VALORANTA w BIG

Autor: Marcin Kapusta

Kolejna bardzo rozpoznawalna organizacja esportowa postanowiła zainwestować w rozwijającą się scenę VALORANTA. Przywitajmy BIG! 

Członkami nowo powstałej dywizji zostali Alexander “alexRr” Frisch i Fatih “gob b” Dayik. Ten drugi jest bardzo dobrze znaną postacią na scenie CS:GO, ponieważ w przeszłości reprezentował barwy czołowych niemieckich drużyn, takich jak BIG, mousesports czy Team ALTERNATE. Doświadczenie Fatiha jest ogromne, bowiem swoją przygodę z produkcją Valve rozpoczął już w latach 2000, jeszcze jako gracz CS’a 1.6. Ostatnie kilka lat gob b spędził jako członek BIG – najpierw jako zawodnik, przechodząc do menadżera i kończąc na stanowisku szkoleniowca. 24-letni alexRr od kilku lat działał głównie na niemieckiej scenie, gdzie grał m.in. dla Team ALTERNATE, PENTA Sports czy expert eSports. Swój ostatni epizod w Counter-Strike’u rozegrał w adhoc Gaming, którego szeregi opuścił w maju bieżącego roku.

Zgodnie z oświadczeniem organizacji, pozostali trzej zawodnicy “są wybierani w starannym procesie, tak aby BIG mogło od samego początku wystawić skład na najwyższym poziomie”.

CEO BIG – Daniel Finkler w oficjalnym oświadczeniu zawarł:

Od wielu miesięcy pracujemy nad naszym zespołem w VALORANCIE. Od czasu ogłoszenia tej produkcji dostrzegliśmy ogromny potencjał, nie tylko dla BIG, ale także dla całej branży esportowej. Dlatego cieszę się, że możemy dziś zaprezentować nasz projekt szerszej publiczności. Cieszę się, że zespół prowadzi Fatih “gob b” Dayik, czyli absolutna legenda FPSów. Cel jest jasny i klarowny: podobnie jak w przypadku innych tytułów, chcemy być najlepszą niemiecką drużyną w VALORANCIE i jestem przekonany, że to osiągniemy.

Gob b powiedział:

Jak wiecie, ostatnimi czasy mocno poświęciłem się VALORANTOWI. Bardzo podoba mi się ta gra, więc postanowiłem rywalizować na tej scenie esportowej. Jestem bardzo wdzięczny, że gram z tak utalentowanymi graczami, którzy ufają mi jako kapitanowi zespołu. Wiem, że zajmie to trochę czasu, ale znacie mnie za moje oddanie grze i moje cele. Zrobię to samo tutaj z całego serca.

Aktualny skład BIG prezentuje się następująco:

  • 🇩🇪 Fatih “gob b” Dayik
  • 🇩🇪 Alexander “alexRr” Frisch