IzakTV

Strona główna » GODSENT i MAD Lions z awansem do BLAST Premier Fall Showdown!

GODSENT i MAD Lions z awansem do BLAST Premier Fall Showdown!

Autor: Marcin Kapusta

Zmagania na drugiej edycji Elisa Invitational dobiegły końca. Zwycięzcami skandynawskiego turnieju zostali reprezentanci GODSENT i MAD Lions, którzy wywalczyli slota na BLAST Premier Fall Showdown!

Zacznijmy najpierw od predyspozycji europejskiej paczki, która zdominowała zawody. Ekipa prowadzona przez Kevina “kRYSTALA” Amend pierwszego dnia rozgrywek pokonała HAVU Gaming i Lyngby Vikings, odpowiednio 16:6 i 16:7. W półfinale podopieczni Jonatana “Devilwalka”  Lundberg zwyciężyli z Heroic, które aktualnie okupuje pierwszą lokatę w światowym rankingu HLTV. Potyczka z Duńczykami była niezwykle trudna, ponieważ do ostatecznego rozstrzygnięcia na Nuke’u potrzebna była dogrywka. Szala przechyliła się na korzyść zawodników GODSENT, którzy w dodatkowym czasie gry wygrali wynikiem 19:15, a Mirage’a zabezpieczyli w stosunku 16:12. Prawdziwym katem zespołu cadiaNa okazał się Jesse “zehN” Linjala, który zabił 66 przeciwników, ginąc zaledwie 44 razy. Średni rating 28-letniego Fina wyniósł 1.41, co jest niesamowitym wyczynem.

Z dobrej strony pokazało się również MAD Lions, które w ostatnim czasie przeszło spore roszady. Szeregi Lwów zasiliło byłe duo x6tence w postaci Rasmusa “HooXiego” Nielsena oraz Ismaila “refrezha” Aliego. Przypomnijmy, że nordyccy strzelcy załatali luki pozostawione przez Pawła “innocenta” Mocka i Asgera “AcilioNa” Larsena. Odświeżona piątka podczas etapu grupowego pokonała AGF Esport 16:13 i Apeks 16:7. W fazie pucharowej Duńczycy natrafili na fińskie HAVU Gaming, z którym wygrali wynikiem 2:1 (16:10, 13:16, 16:11).

Szczególny niedosyt pozostał po występach Dignitas, Heroic i Apeks. Pierwsza z wyżej wymienionych organizacji pożegnała ostatnio GeT_RiGhTa i Xizta, a ich miejsce zajęli H4RR3 i HEAP. Roszady niestety nic nie zmieniły, a skandynawską paczkę dotknęła stagnacja. Wygląda to tak, jak w przypadku polskiego HONORIS. Doświadczeni zawodnicy i młodzi gracze, którzy zmieniają się jak rękawiczki. Negatywny występ zaliczyło Apeks, z którym kilka dni temu związał się Joakim “jkaem” Myrbostad. 26-letni rifler w norweskiej formacji ponownie złączył swoje drogi z dennisem, z którym współpracował w G2 Esports. Niestety, ale połączenie weteranów i młodzików w tym przypadku nie poskutkowało zbyt dobrze. Największe zaskoczenie budzi Heroic, które aktualnie jest liderem światowego zestawienia HLTV. Casper “cadiaN” Moller i spółka w półfinałach uznali wyższość GODSENT, które wyrzuciło ich za burtę rozgrywek.

Końcowa klasyfikacja Elisa Invitational 2 wygląda następująco:

 • 7/8 miejsce – 🇩🇰 AGF Esport, 🇸🇪 Dignitas
 • 5/6 miejsce – 🇳🇴 Apeks, 🇩🇰 Lynby Vikings
 • 3/4 miejsce – 🇩🇰 Heroic, 🇫🇮 HAVU Gaming
 • 1/2 miejsce – 🇩🇰 MAD Lions, 🇪🇺 GODSENT

Aktualna lista uczestników BLAST Premier Fall 2020 Showdown prezentuje się następująco:

 • 🇺🇸 Evil Geniuses
 • 🇪🇺 FaZe Clan
 • 🇸🇪 NiP
 • 🇺🇸 Liquid
 • 🇪🇺 compLexity
 • 🇪🇺 GODSENT
 • 🇩🇰 MAD Lions