IzakTV

Strona główna » GRA CHILDREN OF MORTA DOSTĘPNA W WYDANIU FIZYCZNYM

GRA CHILDREN OF MORTA DOSTĘPNA W WYDANIU FIZYCZNYM

Autor: Marcin Skrętkowicz

Children of Morta, pełna dramatyzmu fabularna gra akcji o niezwykłej rodzinie bohaterów, bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów na całym świecie, jest już dostępna do kupienia w wydaniu fizycznym. W pudełko z grą zaopatrzą się zarówno gracze na komputerach PC, jak i na wszystkich najpopularniejszych konsolach – Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. 

Gra wydana przez rodzime 11 Bit Studios od czasu premiery zbiera niezwykle pozytywne recenzje. Cieszy się 80 pkt na Metacritic oraz oceną “bardzo pozytywne” w serwisie Steam. Tytuł został doceniony za oryginalną grafikę, przywodzącą na myśl retro, ścieżkę dźwiękową i świetnie skonstruowany rozwój postaci. Choć historia rozgrywa się w dalekiej krainie, to opowiada o emocjach znanych nam wszystkim: o miłości i nadziei, tęsknocie i niepewności, stracie i o tym, co jesteśmy w stanie poświęcić, by ochronić bliskich. To opowieść o rodzinie bohaterów, która staje przeciwko siłom mroku.

W Children of Morta wcielisz się nie w jedną postać, lecz w całą wyjątkową rodzinę bohaterów. Powalaj hordy wrogów, przedzierając się przez proceduralne generowane lochy, jaskinie i krainy, i poprowadź rodzinę Bergsonów, ze wszystkimi ich wadami i zaletami, do walki przeciwko nadciągającemu Zepsuciu.

Rozgrywka jest unikalną kombinacją przygodowego RPG akcji, hack’n’slasha i gry roguelike. Zdobywając kolejne poziomy, wzmocnieniu ulegają nie tylko poszczególne postacie, ale cała rodzina. Bohaterowie nie giną na dobre, a w każdym lochu można pokierować dowolnym z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=VWkqPkpnvQU&feature=youtu.be&mc_cid=aa9d6e4e22&mc_eid=1040eb21a1

Cechy gry

RODZINNE RELACJE – rodzina Bergsonów jest zwarta i gotowa do nadchodzącego boju! Odkrywaj i wypróbuj unikatowy styl walki każdej postaci, a także poznaj jej charakter. Obserwuj, jak emocje biorą górę, gdy bohaterowie starają się pomóc sobie nawzajem, by przywrócić w krainie pokój i bądź świadkiem ich rozwoju.

OSOBLIWE TALENTY – każdy członek rodziny ma inne uzdolnienia i specjalności, dzięki czemu Bergsonowie stanowią wszechstronną grupę Strażników. Niektórzy z nich lubią walczyć w zwarciu, miażdżąc przeciwników wspaniałymi młotami albo wykańczając ich ostrym mieczem lub sztyletem. Inni działają z dystansu, finezyjnie używając łuku bądź niesamowitych zaklęć. Odkryj unikalny styl rozgrywki dla każdego bohatera i wybierz ten, który odpowiada ci najbardziej.

MĄDROŚĆ PRZODKÓW – babcia Margaret jest rodzinną wieszczką, a wujek Ben kowalem. Dysponując wiedzą przekazywaną przez Bergsonów od pokoleń, służą pomocą w każdym momencie. Skorzystaj z ich doświadczenia, by dowiedzieć się czegoś o woli Rei – ducha krainy Morta. Ich umiejętności pozwolą ci ulepszyć rodzinny ekwipunek i wzmacniać główne atrybuty.

MISTYCZNA GÓRA – dla mieszkańców Rei góra jest wszystkim. Jako skarbnica historii, legend i magii stanowi symbol i źródło życia, zdrowia oraz dostatku. Wkrocz w jej korytarze i zbadaj tajemnice, które w nich się kryją. Ujawnij, czym jest Zepsucie i dlaczego ogarnęło tak pozornie spokojne miejsce.

ZMIENNE OTOCZENIE – świat toczy Zepsucie, które każe mu bez przerwy się zmieniać. Żaden zwiedzony, pełen potyczek las, loch czy świątynia nigdy nie będą takie same, co zapewni ci wyjątkowe przeżycia podczas każdej rozgrywki.