Grayhound, ViCi Gaming zamykają grono półfinalistów Azjatyckiego Minora

Autor: Filip Woszczek

Finalna czwórka drużyn na Azjatyckim Minorze została skompletowana. Ostatnie dwie drużyny przechodzące do playoffów to Grayhound oraz ViCi Gaming.

Większość z nas spodziewała się, że to właśnie Grayhound będzie jedną z drużyn które najszybciej awansują do dalszej fazy Minora. Ich przygoda jednak okazała się trudniejsza niż zwykle.

Grayhound rozpoczęło spotkanie zwycięstwem 16-12 na Overpassie, lecz CyberZen wyrównało wynik w mapach po pełnym emocji, 30 rundowym pojedynku na Inferno. Trzecią i ostatnią mapą było Mirage, gdzie ujrzeliśmy wyrównaną walkę obu drużyn. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla Grayhound. W drugiej połowie wyraźnie widać było, że Australijczycy są tutaj lepsi, zatem otworzyli sobie drogę do playoffów wynikiem 16-12.

Mecz GOSU przeciwko ViCi Gaming nie okazało się aż tak jednostronne, jak się spodziewano. po pierwszej połowie gdzie ViCi Gaming zdobyło 9 rund po stronie broniącej, GOSU zdołało zdobyć pięć rund pod rząd by zyskać przewagę. ViCi postanowiło odpowiedzieć tym razem sześcioma rundami i ujrzeliśmy wynik 16-13. Na Trainie sprawa wyglądała dosyć kuriozalnie. GOSU zakończyło połowę wynikiem 10-5 po stronie CT, by potem zdobyć cztery rundy pod rząd. Przy sytuacji 14-5 gracze przygotowywali się już na mapę decydującą, gdy ViCi runda za rundą wracało do meczu z tak niekorzystnego wyniku. Udało im się więc doprowadzić do dogrywki i ją wygrać wynikiem 19-17, nie pozwalając przeciwnikom na ewentualną walkę na Inferno.

W czwartek o godzinie 10:00 rozpoczną się rozgrywki półfinałowe Azjatyckiego Minora: