IzakTV

Strona główna » Grube ćwierćfinały IEM Katowice! Derby CIS i starcie Virtus.pro z Astralis

Grube ćwierćfinały IEM Katowice! Derby CIS i starcie Virtus.pro z Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Katowice 2021 wkracza w decydującą fazę. Już dzisiaj odbędą się dwa ćwierćfinały, w których wiele będzie się działo. To wszystko za sprawą naprawdę mocnej obsady.

Przed nami trzy ostatnie, ale na pewno emocjonujące dni IEM Katowice 2021. Faza Play-In, jak i grupowa już dawno za nami i nie ma co się patrzeć wstecz. W grze na ten moment mamy jeszcze sześć ekip, a celem każdej jest zdobycie trofeum.

Pierwszy ćwierćfinał będzie miał miejsce o godzinie 15:00. Wówczas ujrzymy derby regionu CIS pomiędzy Gambit a Natus Vincere. Na’Vi przez wielu jest oczywiście stawiane w roli faworyta tego turnieju, jednak nie należy zapominać jaki progres poczynił Abay “Hobbit” Khasenov i spółka. Druga część społeczności sądzi, że rosyjsko-ukraiński kolektyw nie sprosta i tym samym nie zdoła obronić mistrzowskiego tytułu. Do tej pory na katowickim turnieju s1mple i spółka ulegli tylko Liquid, jednak teraz margines błędu jest niewielki. Sam Kostyliev udowodnił, że jego forma jest czymś niesamowitym, wszak jego raiting na siedmiu mapach wyniósł 1.39.

Następnie z turniejem pożegna się Virtus.pro lub Astralis. Duńczycy nieco zaskoczyli przegrywając ze Spirit, jednak być może formacja ze Skandynawii “chowała taktyki”. Natomiast “Niedźwiedzie” miały o wiele cięższą drogę do tego momentu, ponieważ uległy Na’Vi, a następnie musiały pokonać NiP, Vitality oraz FURIĘ. Faworytem tego starcia jest na ten moment najlepsza formacja świata, jednak na tym turnieju drużyny z regionu CIS zaprezentowały się z kapitalnej strony, a zdaje się, że VP nie powiedziało jeszcze wszystkiego.

Warto także przypomnieć, że w półfinałach, które będą miały miejsce w sobotę czeka już Spirit oraz Liquid.

Harmonogram piątkowych ćwierćfinałów IEM Katowice 2021 prezentuje się następująco:

15:00 | Gambit vs. Natus Vincere – BO3 [Transmisja]

18:30 | Virtus.pro vs. Astralis – BO3 [Transmisja]

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.