IzakTV

Strona główna » GSHIELD.GG – ubezpiecz swoje konto na steamie

GSHIELD.GG – ubezpiecz swoje konto na steamie

Autor: Jan Miękina
GSHIELD.GG

Na gry stopniowo wydajemy coraz więcej. Polacy w 2018 na cyfrowe dobra w grach wydali 2 miliardy złotych! Wyobraźmy sobie teraz sytuację w której, przez ostatnie 2 lata wydaliśmy masę pieniędzy na gry komputerowe. Pewnego dnia jednak dostajemy informację, że na nasze konto zalogował się ktoś z Wysp Zielonego Przylądka, nasze hasła nie działają i wszystko, co mieliśmy – przepadło. Tutaj z pomocą przychodzi Gshield.gg.

Kradzieże dóbr cyfrowych nie są nowością. Jeden nieodpowiedni ruch i setki naszych złotówek mogą nieodwracalnie przepaść. Taka sytuacja przydarzyła się między innymi Piotrowi „Izakowi” Skowyrskiemu czy profesjonalnemu zawodnikowi – Jacky’emu „Stewie2K” Yip. W takim przypadku jedyne co nam zostaje, to kontakt z administratorem platformy i mocne zaciskanie kciuków z wiarą, że uda się takie konto odzyskać.

A co jeśli nie?

To samo pytanie zadawał sobie start-up protect.me we współpracy z Europa Ubezpieczenia oraz agencją gamingową FantasyExpo. W efekcie powstał GSHIELD.GG, usługa oferująca ubezpieczenia zarówno na dobra cyfrowe, jak i te fizyczne. W ten sposób możemy ubezpieczyć nasze konta na platformach z grami oraz nasze stanowiska do grania. Może to brzmieć nieco abstrakcyjnie, ale z ubezpieczeniami jest podobnie jak z kopiami zapasowymi. Orientujemy się, że były nam potrzebne w momencie, jak już jest za późno.

Gshield.gg Inventory

Inventory to usługa ubezpieczenia kont w grach oraz płatności, które były w ich ramach zawarte. Bardzo istotne na ten moment jest stwierdzenie płatności, nie jest to ubezpieczenie od wartości naszych ekwipunków w grach. Jeżeli kupiliśmy klucz do skrzynki o wartości 9 złotych, po czym za jego pomocą otworzyliśmy nóż warty 4 tysiące to zwrot na ten moment obejmie tylko wartość klucza. Mówię na ten moment, ponieważ przedstawiciele Gshield.gg nie wykluczają możliwości ubezpieczenia całego ekwipunku w przyszłości.

W ramach usługi Inventory znajdziemy trzy pakiety o różnej wartości.

PakietBronzeSilverGold
Wartość Ubezpieczeniado 1 tys. złdo 2 tys. złdo 5 tys. zł
Opłata miesięczna8 zł10 zł14 zł
Opłata roczna96 zł120 zł168 zł

Jak więc widać, pakiet możemy sobie dobrać w zależności od naszych wydatków na gry. Co ważne też, ubezpieczenie obejmuje wszystkie płatności w ramach kont w grach w trakcie trwania ubezpieczenia i do dwóch lat wstecz od daty zawarcia umowy. W przypadku więc, jak nasze konto zostanie skradzione, to po potwierdzeniu takiego faktu przez administratora platformy (przykładowo Steam Support), Gshield zwróci nam wszystkie wydane pieniądze na danej platformie do dwóch lat wstecz. Wydatki oczywiście muszą być udokumentowane. W większości przypadków wystarczy po prostu wyciąg z banku z przelewami na daną usługę.

Gshield.gg Hardware

Pieniądze wydajemy nie tylko na gry. Sprzęt do cyfrowej rozrywki też  swoje kosztuje. Elektronika, jak to niestety elektronika potrafi się psuć oraz, jako że jest to sprzęt o pewnej wartości, to zdarza się, że jest kradziony. Gshield.ff także ma na to rozwiązanie. Usługa Hardware to ubezpieczenie na nasze centra sterowania wszechświatem. Hardware ubezpiecza całe nasze stanowiska do grania, to jest zarówno komputery czy konsole, jak i peryferia – myszki, klawiatury, pady, słuchawki czy monitory. Gshield Hardware także jest dostępne w trzech różnych pakietach, ale pojawiają się tutaj dwa haczyki. Po pierwsze sprzęt możemy ubezpieczyć do 90 dni od daty jego zakupu. Po drugie, pierwsze dwa pakiety zapewniają nam pomoc  tylko i wyłącznie w przypadku utraty sprzętu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Trzeci, najdroższy pakiet pomoże nam także w przypadku kiedy sprzęt się zwyczajnie zużyje. Złoty pakiet gwarantuje nam także nie naprawę, a całkowicie nowe części do 48 godzin od awarii.

PakietBronzeSilverGold
Wartość Ubezpieczeniado 3 tys. złdo 5 tys. złdo 10 tys. zł
Opłata miesięczna10 zł15 zł35 zł
Opłata roczna120 zł180 zł420 zł

Tutaj ponownie dostajemy trzy różne pakiety w przystępnych cenach, do wyboru w zależności od wartości naszego stanowiska. Pierwsza opcja jest dedykowana głównie dla graczy konsolowych. Złoty pakiet z kolei celuje w największych zapaleńców. Dla wielu graczy może być też istotny fakt tego, że wprowadzanie modyfikacji do sprzętu nie dyskwalifikuje go z możliwości ubezpieczenia.

Swoje konta oraz stanowiska możecie ubezpieczyć już teraz na gshield.gg