IzakTV

Strona główna » Gwint – marcowi zwycięzcy GWENT Open #4

Gwint – marcowi zwycięzcy GWENT Open #4

Autor: Marcin Skrętkowicz
gwint

Deweloperzy studia CD PROJEKT RED, twórcy gier z serii Wiedźmin poinformowali, że marcowy turniej GWENT open został zakończony zwycięstwem gracza z Chin. Najlepsi gracze Gwinta z Pro Ladder walczyli o część puli nagród wynoszącej 25 tys. dolarów.

Gwint to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint zadebiutował w wydanej w 2015 roku grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Za produkcję Gwinta gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.

W minionym weekendzie najlepsi gracze gwinta z Pro Ladder walczyli o pulę nagród wynoszącą 25 000 dolarów i tzw. punkty “Crown Points”. Na samym szczycie podium znalazł się gracz z Chin – Zehua “Huyahanachan” Zhao. W finałowej serii przeciwnikiem Chińczyka był TailBot, który wcześniej mierzył się z Adzikovem oraz Kolemoenem. Huyahanachan pokonał go 3:1, nawet pomimo zbanowania swojej skelligijskiej talii, która idealnie spisała się w pierwszym dniu turnieju.

Finałowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce: Zehua “Huyahanachann” Zhao (Chiny) — 9 650 USD
2 miejsce: Damian “Tailbot” Kaźmierczak (Polska) — 4 750 USD
3-4 miejsce: Liam “Lbdutchboy” Brouwer (Holandia) — 2 950 USD
3-4 miejsce: Benjamin “Kolemoen” Pfannstiel (Niemcy) — 2 500 USD
5-8 miejsce: Daniel “Damorquis” Morkisch (Niemcy) — 1 400 USD
5-8 miejsce: Nikolay “Cmel” Sakharov (Rosja) — 1 250 USD
5-8 miejsce: Alexander “proNEO3001” Shpak (Ukraina) — 1 250 USD
5-8 miejsce: Andrzej “Adzikov” Bal (Polska) — 1 250 USD


Po zakończeniu GWENT Open #4 znamy już siedmiu uczestników najbliższego GWENT Challenger, który odbędzie się w kwietniu, w podziemnych korytarzach Kopalni Soli “Wieliczka”.

Ostatnie miejsce w turnieju jest zarezerwowane dla zwycięzcy drugiej tury kwalifikacji, odbywającej się w najbliższy weekend (24-25 marca) — możliwość udziału będą mieli gracze, którzy znajdą się wśród 200 najlepszych osób w rankingu Pro Ladder 21 marca o 23:59.