HellRaisers za mocne. Kinguin z drugim miejscem podczas FCDB Cup 2017

Autor: Paweł Wilk

Bardzo udany wypad na Białoruś zaliczyli zawodnicy Team Kinguin. Grzegorz “Szpero” Dziamałek i spółka zajęli drugie miejsce w lokalnym FCDB Cup 2017.

Polacy w pierwszym dniu turnieju bardzo gładko poradzili sobie z duńskim Tricked Esport (16:8) i kazachsko-rosyjskim AVANGAR (16:4). Dużo trudniej było w półfinałowym meczu z GoodJob. Biało-czerwoni potrzebowali na obu mapach dogrywek, by dwukrotnie wygrać 19:16.

W decydującym spotkaniu “Pingwiny” spotkały się z HellRaisers, czyli drugim faworyzowanym składem w Mińsku. Już pierwsza mapa – de_Inferno – pokazała, że ekipa Kirilla ”ANGE1’a” Karasiowa jest w dobrej formie. HR dość pewnie wygrało 16:5 i przybliżyło się do zwycięstwa. Inne plany na niedzielny mecz miał Kinguin, który na swojej mapie de_cobblestone zwyciężył 16:6 i doprowadził do remisu.

Kluczowy de_cache trafił na konto HellRaisers. Ekipa Karasiowa, dzięki przewadze po pierwszej połowie (10:5), doprowadziła do wyniku 16:9 i zgarnęła czek na 20 000 dolarów. Biało-czerwoni musieli zadowolić się połową tej sumy.