HellRaisers zwycięża w ESEA Premier Season 21

HellRaisers pokonało PENTA Sports 2-0 wygrywając tym samym finał ESEA Premier Season 21 oraz zagwarantowała sobie udział w przyszłym sezonie ESL Pro League.

Zmagania czterech drużyn walczących o awans do 4 sezonu ESL Pro League mogliśmy oglądać w mieście Leicester w Wielkiej Brytanii. Wszystkie mecze były rozgrywane w systemie Bo3.

Mecz otwierający turniej zakończył się zwycięsko dla graczy HellRaisers. Pokonali oni bułgarską drużynę MK 2-1. Warto jednak wspomnieć, że HellRaisers nie grało w pełnym składzie, ponieważ Vladyslav “bondik” Nеchуроrchuk jest zablokowany na lidze ESEA. Za tego zawodnika w składzie HellRaisers wystąpił Richard “queztone” Strnatko.

Pierwszą mapą spotkania między HellRaisers i Mortal Kombat był Cache. Na tej mapie zawodnicy bułgarskiej drużyny zostali zdominowani przez HellRaisers przegrywając 14:1 po pierwszej połowie. W drugiej połowie meczu MK próbowało walczyć ale mapa zakończyła się z wynikiem 16:9 dla HR.

Cobbelstone to druga mapa w tym spotkaniu. Był to niesamowity pokaz umiejętności bułgarskiego gracza – Emiliyan “spyleadeR” Dimitrov, który zakończył mapę z ADR (Avarage Damage per Round) wynoszącym 100. Tym samym mapa wpadła na konto drużyny MK, wygrali oni 16:11

Ostatnia mapa to Mirage. Obie drużyny równo walczyły o wygraną doprowadzając do dogrywki. Niestety zawodnicy Mortal Kombat nie poradzili sobie i przegrali 19:15.

[flag ua]Kirill “ANGE1” Karasiow[/flag] 55-63 -8 72.0 0.87

Drugim meczem na tym turnieju był pojedynek drużyny PENTA Sports przeciwko ENCE. Zakończył się zwycięsko dla zawodników PENTA, którzy wygrali 2-0.

Cache to pierwsza mapa. Skończyła się ona dość szybko bowiem zawodnicy PENTA Sports rozgromili finlandzki zespół wygrywając 16:6.

Drugą mapą jaką mogliśmy obejrzeć w tym meczu był Cobblestone. ENCE bardzo ładnie rozegrało pierwszą połówkę meczu po stronie terrorystów, wygrywając 11:4. Natomiast po stronie CT nie byli wstanie zatrzymać graczy przeciwnej drużyny. Wygrali tylko dwie rundy i tym samym mapa zakończyła się wynikiem 16:13 dla PENTA.

[flag fi]Juho “juho” Lampinen[/flag] 16-45 -29 53.7 0.39

Tym o to sposobem dochodzimy do najważniejszego spotkania w tym turnieju – wielki finał pomiędzy PENTA Sports a HellRisers.

Finał rozpoczął się na mapie inferno. Mecz na tej mapie był bardzo wyrównany. Gracze niemieckiej formacji prowadzili 14:9 ale gracze HR wzięli się w garść i zdołali odrobić stratę do przeciwnika. Żadna z drużyn nie dała za wygraną doprowadzając do dwóch dogrywek. Jednak to zawodnicy HellRaisers zwyciężyli z wynikiem 22:20.

Druga mapa to Overpass, wybrana przez HellRaisers. To tutaj zawodnicy PENTA Sports mieli ostatnią szansę, aby jeszcze powalczyć w tym turnieju. Jak się okazało HellRaisers nie dało szans przeciwnej drużynie w pierwszej połówce mapy, wygrywając 14:1. Druga połówka była ciężka dla niemieckiego zespołu. Musieli oni odrobić 13 rund do przeciwnika co prawie się udało bo zdobyli oni 9 rund. Mapa zakończyła się wynikiem 16:10 dla HellRaisers.

[flag de]Johannes “tabseN” Wodarz[/flag] 51-46 +5 83.4 1.31
[flag de]Kevin “kRYSTAL” Amend[/flag] 46-46 0 77.6 0.97
[flag nl]Mike “mikeS” Tuns[/flag] 43-29 -6 66.7 0.95
[flag de]Tahsin “tahsiN” Broschk[/flag] 42-47 -5 77.1 0.85
[flag es]Christian “LoWel” Garcia Antoran[/flag] 35-48 -13 55.1 0.74