IzakTV

Strona główna » HEN1 nowym zawodnikiem FURII

HEN1 nowym zawodnikiem FURII

Autor: Filip Woszczek

Organizacja FURIA Esports ogłasza zmianę zawodnika w składzie CS:GO. Henrique “HEN1” Teles zastąpi Rinalda “ableJ” Moda Juniora w głównym rosterze drużyny.

Minął prawie rok, odkąd FURIA dokonała ostatnich zmian w drużynie aż do teraz. Pomimo półfinału DreamHack Masters Dallas i finału na ECS Sezon 7, brazylijska ekipa zawiodła na najważniejszych turniejach ostatnich miesięcy takich jak ESL One Cologne (9-12 miejsce) czy StarLadder Major z bilansem 1-3 w fazie Nowych Pretendentów. Teraz FURIA będzie liczyć na poprawę formy wraz z nowym graczem w zespole.

Oto kilka słów od organizacji:

“Z przyjemnością ogłaszamy przyjęcie Henrique “HEN1” Telesa do składu CS:GO w FURII. HEN1, który poprowadził Immortals do top 2 na Majorze w Krakowie oraz do finałów ESL Pro League w Luminosity, zadebiutuje już na DH Masters Malmo 1 października 2019 roku.”

“Po przyjęciu HEN1ego, Rinaldo “ableJ” Junior zostanie przeniesiony na ławkę rezerwowych. ableJ był związany z FURIA od prawie roku, dołączając do głównego składu z akademii na początku października ubiegłego roku. Jego profesjonalizm, talent i dyscyplina stworzyły podwaliny rozwoju FURII na światowej scenie CS:GO. Podczas swojego pobytu pomógł drużynie znaleźć się na piątym miejscu światowego rankingu HLTV po świetnych wynikach na DH Masters Dallas i finałach 7 sezonu ECS. Chcielibyśmy bardzo mu podziękować za energię w rozwoju głównego składu CS:GO. Na ten moment jego kontrakt pozostaje nienaruszony, lecz nadal będzie trenował i okazywał duży wkład w rozwoju naszej organizacji.”

Nowy skład FURII będzie wyglądał następująco:

  • Andrei “arT” Piovezan
  • Yuri “yuurih” Santos
  • Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Vinicius “VINI” Figueiredo
  • Henrique “HEN1” Teles
    • Nicholas “guerri” Nogueira (trener)