Heroic i Astralis awansują do play-offów IEM Beijing-Haidian 2020!

Duńscy fani CS:GO mogą teraz czuć dumę. Dwie najlepsze formacje tego kraju – Astralis oraz Heroic awansowały do fazy pucharowej europejskiej odsłony IEM Beijing-Haidian 2020!

W skandynawskim pojedynku Heroic podejmowało Ninjas in Pyjamas. Starcia rozpoczęły się na Mirage’u, który był wyborem strony szwedzkiej. Ekipa Plopskiego zwyciężyła pierwszą pistoletówkę, jednak rywale odpowiedzieli natychmiast i wygrali force’a. Później przebieg spotkania stał się bardzo zacięty, a oba zespoły szły łeb w łeb. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 na korzyść NiP-u. Druga pistoletówka wpadła na konto podopiecznych THREATA, którzy szybko objęli przewagę. W pewnym momencie na tablicy widniał nawet rezultat 14:7. Później dla reprezentantów szwedzkiej formacji zaczęło robić się gorąco, ponieważ Heroic pewnym krokiem rozpoczęło comeback i prawie dogoniło swoich oponentów. Przy ostatniej prostej to drużyna nawwka okazała się lepsza i zabezpieczyła Mirage’a w stosunku 16 do 13. Na Trainie początkowe starcia przebiegały w taki sam sposób, jak te na pierwszej mapie. Wygrana pistoletówka przez NiP, potem zwyciężenie force’a przez Heroic i dość zacięte widowisko.  Z czasem jednak to Duńczycy przebijali się do przodu i zgarnęli pierwszą połówkę, która zakończyła się wynikiem 10:5. W trakcie drugiej części drużyna prowadzona przez cadiaNa zdominowała Szwedów i zakończyła zmagania na Trainie 16:6. Mapą decydującą, która miała przesądzić o losie obu ekip, zostało Vertigo. Na początku TeSeS i spółka dusili swoich przeciwników, lecz formacja hampusa sprawnie odrobiła straty. Później walki stały się bardzo zacięte, a żadna ze stron nie chciała wypuścić spotkania z rąk. Lepiej prezentowali się wicemistrzowie rankingu HLTV, którzy zabezpieczyli Vertigo 16:13 i wywalczyli tym samym slota w play-offach. Doskonałą predyspozycją strzelecką wykazał się Martin “stavn” Lund, którego średni rating wyniósł 1.37.

Przed 19:00 Astralis podejmowało mousesports w ramach spotkania górnej drabinki grupy B. Wszystko zaczęło się od Dusta II, na którym wychowankowie zonica dominowali. Szybko objęli przewagę 9-1 i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 11-4. Po zmianie stron Duńczycy dopełnili formalności i zwyciężyli pierwszą mapę w stosunku 16 do 5. Na Nuke’u “Myszki” wysunęły się na czterorundowe prowadzenie, jednak Xyp9x i spółka szybko zremisowali z rywalami. Potem obie formacje szły cios za ciosem, lecz ostatecznie to mousesports wygrało Nuke’a 16:14. Ostatnią mapą zostało Inferno, które rozegrało się bardzo szybko. Zawodnicy Astralis zdominowali swoich rywali w pierwszej połowie, a ekipa karrigana w jej trakcie zdołała zdobyć tylko jedną rundę. Po zmianie stron Myszki wygrały dwie rundy, jednak skandynawska piątka sprawnie zabezpieczyła Inferno 16:3.

Drużyna Wynik Drużyna
Heroic 21 (Mirage 13:16, Train 16:6, Vertigo 16:13) NiP
Astralis 21 (Dust II 16:5, Nuke 14:16, Inferno 16:3) mousesports

Astralis w fazie pucharowej podejmie francuskie Team Vitality, natomiast Heroic stawi czoło rosyjskiemu Natus Vincere. Spotkania zaplanowane są odpowiednio na 20. i 19. listopada.