IzakTV

Strona główna » HObbit powraca do Gambit, ale tym razem zasila szeregi młodzików!

HObbit powraca do Gambit, ale tym razem zasila szeregi młodzików!

Autor: Marcin Kapusta

Abay “HObbit” Khasenov dołącza do Gambit Youngsters, rozszerzając tym samym skład do sześciu osób!

Kazachski weteran powrócił na stare śmieci. 26-latek wraz z Gambit Esports na przełomie 2016 i 2017 roku dominował scenę międzynarodową, triumfując m.in. na PGL Major Kraków. Z czasem przyszły jednak dość spore problemy, co spowodowało, że opuścił formację pod koniec 2018 roku. Później próbował powrócić na dawne tory, jednak nie skutecznie. Khasenov od dwóch lat szlaja się po drużynach, które nie mają dobrej stabilności i osiągają słabe wyniki. Na początku lipca rozstał się z Winstrike Teamem.

Wraz z dołączeniem do Gambit Youngsters, HObbit będzie pełnił funkcję lidera w grze. Organizacja poinformowała również, że nowy sześcioosobowy zespół będzie testowany w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W oświadczeniu zawarto:

Wewnętrznie zgodziliśmy się, że ten skład dojrzeje, jak tylko staniemy się stabilnym zespołem TOP30 lub zakwalifikujemy się do Majora. Spodziewamy się, że nasi młodzi reprezentanci osiągną wyżyny przy pomocy jednego z najbardziej kluczowych graczy w historii naszej organizacji.

W ciągu ostatnich dwóch lat Gambit Youngsters było jednym z najciekawszych i najgłośniejszych projektów na scenie CIS. Akademia stawiała na młodych utalentowanych graczy, którzy mieli małe doświadczenie. Dzięki temu przedsięwzięciu pojawiło się wiele znajomych twarzy, takich jak Ax1Le czy też sh1ro, o których nie raz plotkowano, że dołączą do Natus Vincere. Obecnie młodziki Gambit plasują się na 28 miejscu w rankingu HLTV i nie jest wykluczone, że niebawem będą reprezentować główny zespół rosyjskiej organizacji.

Aktualny skład Gambit Youngsters prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Timofey “interz” Yakushin
  • 🇷🇺 Sergey “Ax1Le” Rkyhtorov
  • 🇪🇪 Anton “supra” Tsernobai
  • 🇷🇺 Dmitry “sh1ro” Sokolov
  • 🇷🇺 Vladislav “nafany” Gorshkov
  • 🇰🇿 Abay “HObbit” Khasenov
  • 🇷🇺 Ivan “F_1N” Kochugov (trener)