IzakTV

Strona główna » HONORIS ogrywa Ungentium! NEO i spółka o krok od fotelu lidera

HONORIS ogrywa Ungentium! NEO i spółka o krok od fotelu lidera

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy z dwóch dni ostatniej kolejki jesiennych ESL Mistrzostw Polski dobiegł końca. W bardzo istotnym starciu HONORIS pokonało Ungentium, co dało spore szanse ekipie NEO i TaZa, by zakończyć rozgrywki na najwyższym szczeblu podium.

HONORIS zainkasowało w poniedziałek komplet punktów w potyczce z Ungentium. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego koledzy rozpoczęli ten pojedynek od triumfu na Nuke’u wynikiem 16:12. Na Inferno było im jeszcze nieco łatwiej, wszak mylili się dziewięć razy. Tym samym aktualny mistrz Polski dopisał sześć oczek do ligowej tabeli i ma ich już 34, a więc traci tylko jeden punkt do pierwszego Ungentium. Patryk “Sidney” Korab i spółka rozegrali jednak już komplet, a więc osiemnaście spotkań. Natomiast 80. drużyna świata ma jeszcze cztery mapy do zagrania.

O pojedynku Dolej Miodu i Anonymo Esports nie ma nawet co wspominać. Na pierwszej arenie nie oglądaliśmy niczego, wszak doszło do walkowera na korzyść “Anonimowych”. Natomiast na Vertigo ujrzeliśmy wielką deklasację, ponieważ DM ugrało zaledwie dwie rundy. To zatem oznacza, że podopieczni Adriana “IMD” Piepera są na trzeciej lokacie i po szesnastu starciach gromadzą 33 oczka. Z kolei Dolej Miodu spadło na dziewiąte miejsce i ma trzynaście punktów. Patryk “ponczek” Wites i załoga będą walczyć o utrzymanie, wszak zostały im jeszcze cztery oczka.

W potyczce MAD DOG’S PACT z Tarczyńskim Protein Teamem ujrzeliśmy podział punktów. Wszystko rozpoczęło się od Overpassa, a ten wpadł na konto graczy Vincenta “vinSa” Jozefiaka, którzy triumfowali na nim 16:7. Natomiast Inferno było bardziej wyrównane, ponieważ TPT wygrało dopiero po 29 rundach (16:13). Tarczyński Protein Team rozegrał komplet spotkań i posiada szesnaście punktów. Obecnie jest na siódmym usytuowaniu i będzie musiał liczyć na korzystne rozstrzygnięcia innych formacji. Natomiast Paweł “reatz” Jańczak i jego koledzy mają piętnaście oczek, okupują ósmą lokatę i mają spore szanse na utrzymanie, wszak zagrają jeszcze na czterech lokacjach. 

Poniedziałkowe wyniki 9. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco

Dolej Miodu 0:1 Anonymo Esports – Ancient (walkower)

Anonymo Esports 1:0 Dolej Miodu – Vertigo 16:2

HONORIS 1:0 Ungentium – Nuke 16:12

Ungentium 0:1 HONORIS – Inferno 9:16

MAD DOG’S PACT 1:0 Tarczyński Protein Team – Overpass 16:7

Tarczyński Protein Team 1:0 MAD DOG’S PACT – Inferno 16:13