HONORIS przegrywa z portugalskim sAw

Autor: Piotr Ossowski

To nie było dobre popołudnie dla HONORIS. Polacy w meczu o wszystko w grupie C podejmowali portugalskie sAw. Stawiani w pozycji faworytów rywale nie zawiedli i pokonali Polaków 2:1.

Pierwszą mapą tego pojedynku było Vertigo. Przebieg tego pojedynku można było określić jako “seryjny”. Początkowo na prowadzenie wyszło HONORIS, które zdołało wypracować wynik 6:1. Dalej obudzili się Portugalczycy, którzy wyrównali stan spotkania. Końcówka pierwszej części spotkania należała jednak do Polaków, którzy ostatecznie wygrali ją 8:7. Zmiana stron zadziałała na HONORIS niezwykle korzystnie. Wygrana runda pistoletowa, a następnie seria zwycięstw pozwolił wyjść na prowadzenie 15:7. Wydawało się, że Polacy zbliżają się do zamknięcia tego pojedynku, jednak rywale nie złożyli broni. sAw powalczyło o powrót, jednak w porę przebudziło się HNRS i Polacy zwyciężyli pierwszy oficjalny mecz rozegrany na Vertigo.

Drugą mapą były słynne pociągi. Wydawało się, że HNRS szybko sfinalizuje to spotkanie. Pierwszy występ Polaków na Trainie w meczu z c0ntact był piorunujący. Tym razem jednak było zupełnie inaczej. Zdaje się, że HONORIS przytłoczyła przegrana runda nożowa, która sprawiła, że nasi rodacy musieli grać po stronie terrorystów. Pierwsza połowa była fatalna, Polacy nie byli w stanie nawiązać z rywalami walki i przegrali ją 3:12. Druga część niewiele zmieniła i ostatecznie zakończyło się to nokautem 5:16.

Decydującą mapą okazał się być Nuke. Ten niestety od początku wyglądał bardzo przeciętnie. Zły początek, pociągnął za sobą wiele konsekwencji. Ostatecznie pierwsza połowa, zakończyła się porażką 6:9. Zmiana stron na tą teoretycznie trudniejszą również nie pomogła i to Portugalczycy byli ewidentnie lepsi. Było widać przede wszystkim ogromną różnicę, jeśli chodzi o strzelanie, bo to rywale nie dawali szans Polakom. Ostatecznie sAw domknęło spotkanie i zwyciężyło wynikiem 9:16.

To był słaby występ HONORIS. sAw natomiast nie ma wiele czasu na przerwę, bo za kilkanaście minut będą oni podejmować węgierskich przeciwników Salamander. Stawką meczu będzie wyjście z grupy C podczas rozgrywek szóstego tygodnia Home Sweet Home Cup. Pojedynek zostanie rozegrany w formacie BO3, a polska transmisja z tego spotkania znajduje się [TUTAJ].

HONORIS 1:2 sAw (Vertigo 16:13, Train 5:16, Nuke 9:16)