IzakTV

Strona główna » HONORIS z pierwszym tytułem mistrzowskim w historii! Ekipa TaZa i NEO wygrywa ESEA Cash!

HONORIS z pierwszym tytułem mistrzowskim w historii! Ekipa TaZa i NEO wygrywa ESEA Cash!

Autor: Marcin Kapusta

HONORIS nareszcie zwieńczyło sukces i zakończyło rozgrywki na pierwszym miejscu. Ekipa prowadzona przez dwóch weteranów wygrała drugą odsłonę europejskiego ESEA Cash Cup!

Organizacja została powołana do życia w połowie maja ubiegłego roku. Oryginalna piątka od samego początku radziła sobie tragicznie, a passa porażek okazała się bodźcem do przeprowadzenia zmian. Na przełomie września i października z zespołem pożegnali się Daniel “STOMP” Płomiński oraz Wojeciech “Prism” Zięba. Ich następcami okazali się Łukasz “azizz” Kałkowski i Kacper “Grucha” Gruszeczka. W tej formie HONORIS widnieje na scenie do dnia dzisiejszego.

Podopieczni Roberta “mSra” Pieńkowskiego w ostatnim czasie zaczęli osiągać małe sukcesy, do których zaliczymy m.in. przejście przez regionalną fazę Snow Sweet Snow oraz dotarcie do play-offów Polskiej Ligi Esportowej. Wczoraj w końcu organizacja dopisała na swoje konto pierwszy tytuł mistrzowski. Zawodnikom udało się zwyciężyć drugą odsłonę europejskiego ESEA Cash Cup, do którego otrzymali bezpośrednie zaproszenie. Turniej rozpoczęli dopiero na poziomie półfinałów, w których pokonali miks HERCEGNOVI, złożony z dwóch reprezentantów Teamu Fiend. W wielkim finale po ładnej serii pokonali Club Brugge, w skład którego wchodzą Mateusz “matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz “n0tice” Wolniak.

DrużynaWynikDrużyna
🇵🇱 HONORIS20 (16:7, 16:9)HERCEGNOVI 🇧🇬
🇵🇱 HONORIS20 (16:6, 16:12)Club Brugge 🇧🇪

 

Warto wspomnieć, że oprócz HONORIS udział w zawodach brała także ekipa OneMoreTime, w której znaleźli się mynio, KEi, Kylar, hades oraz kirbie. Dotarła on do RO6, w której uznała wyższość rosyjskiego GROND.

Formacja TaZa i NEO za zwycięstwo zainkasowała trzy tysiące dolarów. Niby sumka znikoma i turniej małej wagi, lecz od czegoś trzeba zacząć piętnować drużynę. Końcowa klasyfikacja ESEA Cash Cup 2 EU prezentuje się następująco:

  • 7/10. miejsce – 🇷🇺 Save’s eSports, 🇷🇺 Golden Knights, 🇲🇳 D13, 🇪🇺 SleepyTeam
  • 5/6. miejsce – 🇷🇺 Team Unique, 🇵🇱 OneMoreTime
  • 3/4. miejsce – 🇷🇺 GROND, 🇧🇬 HERCEGNOVI
  • 2. miejsce – 🇧🇪 Club Brugge | $1.000
  • 1. miejsce – 🇵🇱 HONORIS | $3.000