IzakTV

Strona główna » HUNDEN zostanie nowym trenerem Astralis? Duńczyk nie przedłuży kontraktu z Heroic!

HUNDEN zostanie nowym trenerem Astralis? Duńczyk nie przedłuży kontraktu z Heroic!

Autor: Marcin Kapusta

Nicolai “HUNDEN” Petersen coraz bliżej dołączenia do Astralis? Duńczyk za pośrednictwem Twittera ogłosił, że nie przedłuży kontraktu z Heroic!

To, co Heroic i ja osiągnęliśmy przez ostatnie piętnaście miesięcy, było niesamowite. Drużyna zadomowiła się w czołówce międzynarodowej sceny Counter-Strike’a oraz zdobyła wiele trofeów w 2020 i 2021 roku. Czuję niesamowitą dumę z powodu tej przygody, którą przebyłem razem z cadiaNem, stavnem, TeSeSem, b0RUPem, niko, sjuushem i refrezhem. Dziękuje za wszystko, co razem osiągnęliśmy, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziłem negocjacje z Heroic w sprawie przedłużenia kontraktu, ale doszedłem do wniosku, że po wygaśnięciu umowy chcę rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze. Bardzo zależy mi na graczach, zawsze chciałem, aby nasza wspólna podróż zakończyła się jak najlepiej, a także, by Heroic miało wszelkie warunki do kontynuowania owocnych podbojów, gdy ja odejdę.” – oświadczył 30-letni weteran.

HUNDEN przywdział trykot Heroic pod koniec kwietnia ubiegłego roku i zastąpił w obowiązkach Frederika “LOMME” Nielsena. Z nowym szkoleniowcem na pokładzie, ekipa Caspera “cadiaNa” Møllera zwyciężyła m.in. piąty tydzień Home Sweet Home oraz szósty sezon LOOT.BET/CS. Pod koniec sierpnia niespodziewanie okazała się najlepsza podczas europejskiego ESL One Cologne 2020, pokonując Team Vitality w wielkim finale. Dzień po tym spektakularnym triumfie wybuchła ogromna afera na scenie CS:GO, związana z coach bugiem. Jej twarzą stał się m.in. HUNDEN, który został zawieszony przez swojego pracodawcy. Do trenowania powrócił w kwietniu bieżącego roku po zdjęciu blokady przez Esportową Komisję ds. Integralności. Niemniej jednak nie wspomógł swoich podopiecznych podczas ostatnio rozgrywanego IEM Cologne 2021. Stery nad duńskim kolektywem objęli wówczas trener mentalny, Troels “robl” Robl, oraz trener fizyczny, Kasper Straube. “Zmiana ta wynika z naszego głównego priorytetu jako organizacji – aby zawsze osiągać jak najlepsze wyniki.”

Według doniesień redakcji HLTV.org, HUNDEN obejmie stery w Astralis i zastąpi dotychczasowego szkoleniowca, Danny’ego “zonica” Sørensena. Jeden z ojców sukcesów CS-owej potęgi ma zakończyć kadencję wraz z wygaśnięciem obowiązującej umowy w grudniu 2021.

Dla przypomnienia, skład Heroic wygląda następująco:

  •  Casper “⁠cadiaN⁠” Møller
  •  Martin “⁠stavn⁠” Lund
  •  René “⁠TeSeS⁠” Madsen
  •  Ismail “refrezh” Ali
  •  Rasmus “sjuush” Beck