huNter- lepszym Kovačem; G2 miażdży MIBR- StarLadder Berlin Major

Autor: Kamil Kowala

Smutne wieści przesyłamy do was z Berlina. FaZe Clan przegrał swój mecz z CR4ZY i jutro stanie do walki o pozostanie w turnieju. Potencjalnym rywalem Polaków może być MIBR, które uległo G2.

G2 było zdecydowanym faworytem w starciu z MIBR i od początku udowadniali dlaczego. Pewne ataki i zimna krew zachowywana nawet, gdy rywal był w przewadze pozwoliły im uzyskać całkiem pokaźne prowadzenie. Na serwerze rządzili i dzielili JaCkz oraz Lucky, a ich drużyna do przerwy wypracowała wynik 12:3. Zmiana stron nie przyniosła żadnego zawirowania w scenariuszu i Francuzi spokojnie zamknęli spotkanie wynikiem 16:4, czym przybliżyli się do statusu legend.

G2 vs MIBR – 16:4 (Inferno)

FaZe był pewnie zadowolony z przebiegu odrzucania map. W końcu obie drużyny wylądowały na Mirage’u, na którym europejski miks przedwczoraj pokazał się ze znakomitej strony. NEO i spółka chcieli zaznaczyć swoją dominację od samego startu. Runda pistoletowa wpadła na ich konto, jednak w kolejnej wydawało się, że nastąpi przełamanie. Wtedy do akcji wszedł Kubski i z łatwością wyeliminował czterech rywali. Dominacja raina i spółki nie trwała jednak długo, ponieważ CR4ZY dość szybko ich rozpracowało i zdołało wygrać sześć punktów z rzędu. Drużyna Polaka odpowiedziała agresją na środku, ale to pozwoliło tylko na zdobycie jednego oczka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść bałkańskiej formacji i nasi faworyci stanęli przed bardzo trudnym zadaniem.

Początek drugiej części batalii nie zwiastował powrotu. Nexa i spółka pewnie wygrałi rundę pistoletową, co ewidentnie dodało im pewności siebie. Wydawało się, że nic nie zatrzyma marszu CR4ZY po zwycięstwo. Ich serię przerwał jednak kapitalny clutch NEO, który jak za starych czasów zdołał wygrać sytuację, kiedy był sam naprzeciw trzem rywalom. Na tym niestety popisy europejskiej mieszanki się skończyły. Drużyna naszego rodaka jutro zmierzy się w meczu o pozostanie w turnieju. Jeżeli gra podopiecznych YNk się nie poprawi, to olofmeister pierwszy raz w historii nie zdobędzie statusu legendy na Majorze.

CR4ZY vs FaZe Clan – 16:9 (Mirage)

Zapraszamy do śledzenia naszej specjalnej relacji ze StarLadder Berlin Majora, w której znajdują się wszystkie aktualności.