IzakTV

Strona główna » IEM Katowice 2021 bez udziału publiczności!

IEM Katowice 2021 bez udziału publiczności!

Autor: Michał Maćkowski
IEM Katowice

Niestety drugi rok z rzędu nie zobaczymy kibiców na trybunach katowickiego Spodku! Kolejna edycja IEM Katowice 2021 odbędzie się bez udziału publiczności!

ESL bardzo szybko podjęło decyzję dotyczącą najbliższego IEM Katowice. Niestety decyzja nie mogła być inna, a najważniejszy turniej esportowy w Polsce ponownie odbędzie się bez udziału publiczności. Oczywiście jest to spowodowane pandemią Covid-19, która w Europie cały czas panuje.

Z obecnego jeszcze roku, jako fani esportowych rozgrywek na pewno zapamiętamy wiele niepewności przed IEM Katowice, kiedy to dzień przed rozgrywkami okazało się, że do katowickiego spodka nie wejdą kibice. Tym razem decyzja została podjęta o wiele wcześniej i już teraz wiemy, że w przyszłym roku kibiców nie zobaczymy na trybunach.

ESL patrząc na aktualną sytuację epidemiologiczną postanowiło przenieść swoje rozgrywki do ESL areny. Co ciekawe nadal nie wiadomo czy zespoły dadzą radę przyjechać do Polski, czy jednak IEM Katowice 2021 zostanie całkowicie rozegrane w Internecie. W przypadku rozegrania turnieju offline w arenie przebywać będą wyłącznie zawodnicy oraz ekipa techniczna.

Osoby, które zakupiły bilety na tegoroczne wydarzenie, mogą ubiegać się o zwrot kosztów lub przesunięcie ważności biletów na kolejny rok. Podczas IEM Katowice 2021 na żywo mieliśmy oglądać rozgrywki StarCraft II, Warcraft III: Reforged oraz Counter-Strike: Global Offensive.

W turnieju CS:GO zobaczymy łącznie dwadzieścia cztery drużyny. Faza play-in odbędzie się 16-17 lutego. Dzień później rozpocznie się rywalizacja grupowa, która potrwa cztery dni. Cały turniej zamknie faza play-offów w dniach 26-28 luty.