IEM Katowice: Astralis eliminuje Brazylijczyków w półfinale

Autor: Filip Woszczek

Duńczycy pokonują MIBR po wyrównanym starciu na Overpassie. W niedzielę zmierzą się w Wielkim Finale IEM Katowice 2019 z czarnym koniem turnieju – ENCE Esports.

Overpass padł wyborem brazylijskiego zespołu. Duńczycy miewali ostatnio mieszane wyniki na tej mapie, lecz w tym przypadku zaczęli solidnie po stronie CT. Dopiero czterokrotny winstreak został przełamany przez ofensywę MIBR. Udało im się całkiem dobrze podłamać ekonomię Astralis, oraz zyskać przewagę w rundach. Przy połowie 9:6 przyszła pora na pistoletówkę numer dwa. Tam Astralis udało się wyrównać wynik, lecz obie drużyny wyrównywały go niemal do samego końca. W rundzie trzydziestej zawodnicy Astralis wzięli sprawę w swoje ręce i zakończyli mapę.

Na Inferno, Duńczycy ponownie zyskali dobre momentum po stronie atakującej, co dało im aż pięć rund z rzędu. Wynik tej połowy nie wyglądał dla Brazylijczyków zbyt korzystnie, ponieważ zdobyli oni sześć rund jako antyterroryści. FalleN był bliski wygrania pistoletówki dla swojej drużyny, lecz precyzja Xyp9x’a nie zawiodła. Od tamtego momentu reprezentantom MIBR udało się wygrać tylko jedną rundę po stronie terrorystów. Astralis zakończyło mapę z rezultatem 16:7.

Astralis 2-0 MIBR

Overpass 16:14

Inferno 16:7

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.