IEM Katowice: AVANGAR ulega ENCE

Autor: Mateusz Olczyk

Pierwsze starcie w ramach IEM Katowice 2019 na dzień dzisiejszy, odbyło się między zespołami ENCE oraz AVANGAR. Dziś to zawodnicy z Finlandii okazali się silniejsi.

Runda pistoletowa na mapie Mirage wpadła na konto zawodników grającego po stronie TT AVANGAR. Nie wykorzystali oni jednak zdobytej przewagi, ponieważ już rundę później ulegli fińskim przeciwnikom, którym szybko udało się wyjść na prowadzenie, poprzez zdobycie aż czterech rund z rzędu. Jame i jego zespół byli w stanie zrewanżować się, wygrywając tak samo długą serię, jednak już chwilę później gracze ENCE wzięli się w garść i do końca pierwszej połowy oddali zaledwie jeden punkt. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla podopiecznych Slaava “Twista” Räsänen’a. Po zmianie stron również radzili sobie całkiem sprawnie i chociaż AVANGAR próbowało jeszcze wrócić do meczu, to jednak nic z tego nie wyszło. Wyrobiona po stronie broniącej przewaga oraz dobre ataki ENCE jako TT, zaowocowały zwycięstwem na Mirage z wynikiem 16:12.

Drugą mapą tego spotkania był Train, którego AVANGAR rozpoczęło po stronie broniącej. Chociaż udało im się dobrze wejść do meczu, to jednak ENCE błyskawicznie zaczęło zdobywać  po rundzie na swoje konto. Do przerwy kazachstański zespół zdobył jeszcze kilka pojedynczych punktów, jednak nie wystarczyło to na osiągnięcie zadowalającego wyniku. Pierwsza połowa zakończyła się dla nich wynikiem 5:10. Druga część meczu minęła bardzo szybko – gdyby ktoś podczas przerwy poszedł zrobić sobie herbatę to prawdopodobnie wróciłby już po rozgrywce. ENCE oddało przeciwnikom zaledwie dwie rundy, a sam mecz zakończyło z rezultatem 16:7.

ENCE vs AVANGAR– 2:0

• Mirage – 16:12
  • Train – 16:7

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.