IEM Katowice: BIG odpada z turnieju. Astralis pokonuje Renegades

Autor: Filip Woszczek

Za nami pierwsze rozgrywki Best of 3 fazy Legend na Majorze w Katowicach. Astralis po trzymapowym pojedynku pokonało ekipę z Australii, zaś ENCE wyeliminowało BIG z turnieju po comeback’u na drugiej mapie.

Australijski skład rozpoczął pierwszą mapę wygraną pistoletówką, lecz Duńczycy do końca pierwszej połowy prezentowali bardzo dobrą obronę na Mirage. Niespodziewanie, w drugiej połowie meczu zobaczyliśmy niesamowity comeback ze strony Renegades i zdołali oni doprowadzić do dogrywki. Nie pozwolili oni na przerwanie momentum i wygrali mapę 19:17. W pierwszej połowie Nuke’a to Renegades prowadziło wynikiem 9:6, lecz Astralis uzyskało przewagę ponownie odpierając ataki rywala. Nie stracili ani jednej rundy po stronie CT, więc ujrzeliśmy wynik 16:9. Decydującą mapą było Inferno, gdzie nikt z nas raczej nie wierzył w ponowną dogrywkę po wyniku 13:2 dla Astralis. Tym razem udało im się dopiąć swego i zakończyć spotkanie na swoją korzyść.

Astralis 2-1 Renegades

Mirage (Renegades) 17:19

Nuke (Astralis) 16:9

Inferno (Decider) 16:2

Drugie spotkanie BO3 rozpoczęło się na Dust2, które padło wyborem niemieckiej organizacji. Tam rozegrali oni dobrą pierwszą połowę i zdobyli pięć rund przewagi nad rywalem. Kontynuowali więc przewagę nie oddając żadnej rundy w drugiej połowie, więc mapa zakończyła się wynikiem 16:5. Na mapie numer dwa walka była dosyć zacięta. BIG po siedmio-rundowym winstreak’u oparło się w końcu ofensywie stawianej przez zawodników ENCE, oraz co ciekawe, nie wygrali oni żadnej z pozostałych rund pierwszej połowy. Reprezentanci BIG wrócili jednak na prowadzenie, uzyskując wynik 13:8, lecz wtedy rozpoczął się comeback ze strony Finów. Udało im się wygrać Traina wynikiem 16:14, więc przyszła pora na mapę decydującą. Na Overpassie to ENCE tym razem zaprezentowało świetną defensywę zdobywając pierwsze sześć rund, końcowo prowadząc do rezultatu 11:4. BIG dało sobie jakieś szanse na powrót wygraną pistoletówką, lecz ta mapa ostatecznie trafiła na konto Finów.

ENCE 2-1 BIG

Dust2 (BIG) 5:16

Train (ENCE) 16:14

Overpass (Decider) 16:10

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.