IEM Katowice: Cloud9 lepsze od Grayhound. TyLoo niespodziewanie pokonuje Vitality

Autor: Michał Maćkowski

Od samego początku Intel Extreme Masters daje nam wielkie emocje. Tym razem Vitality niespodziewanie przegrało na  TyLoo, a  Cloud9 po sporych problemach pokonało Grayhound.

Cloud9 od samego początku pokazywało się z lepszej strony od zawodników Grayhound, a już w pierwszej rundzie pokazał to najnowszy nabytek drużyny Jordan “Zellsis” Montemurro, który ustrzelił fantastycznego ACE, dając drużynie dużo pozytywnej energii. Zawodnicy amerykańskiej organizacji na Mirage po stronie atakującej prowadzili aż 8:2. Jednak do gry wrócili gracze z Australii, którzy doprowadzili do wyniku 6:9.

Po zmianie stron na  właściwy tor wrócili gracze Cloud9. Pistoletówka i kolejne dwie rundy wpadły na ich konto, lecz przy stanie 12:6 dali się zaskoczyć przeciwnikom, którzy zagrali rundę eco. Ten błąd kosztował ekipę Robina “flusha” Rönnquista kolejne dwie rundy. Jednak do gry już do końca powrócili zawodnicy Cloud9, którzy wygrali spotkanie wynikiem 16:11

Cloud vs Grayhound – 16:11 (Mirage)

W tym samym czasie rozgrywał się pojedynek pomiędzy TyLoo, a Vitality. Tutaj doczekaliśmy się niemałej niespodzianki, która widniała już nad mapą Inferno od samego początku. Runda pistoletowa i już ACE zawodnika z Chin, który dał swojej drużynie pierwszą rundę i kolejne dwie. Przez większa część pierwszej połowy grę dyktowali zawodnicy TyLoo, lecz gracze Vitality obudzili się w dobrym momencie i pierwsza połowa zakończyła się minimalną porażką 7:8.

Po zmianie stron nie było już mocnych na graczy TyLoo, którzy po stronie antyterrorystów dominowali rywala, do tego stopnia, że oddali im tylko jedną rundę. Spotkanie na Inferno zakończyło się wynikiem 16:8 dla Chińczyków.

TyLoo vs Vitality – 16:8 (Inferno)

W spotkaniach, które już trwają możemy zobaczyć pojedynki pomiędzy Team Spirit, a ENCE oraz G2 podejmujące Veqa Squadron. Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.