IEM Katowice: Cloud9 po ciężkiej przeprawie pokonuje Winstrike

Autor: Filip Woszczek

Skład amerykańskiej formacji pokonuje Winstrike po ciężko wywalczonej drugiej mapie. Gracze spod rosyjskiej organizacji nie zagrają przed Katowicką publicznością.

Nuke będący wyborem Winstrike rozpoczął się dla nich optymistycznie, bowiem wygrali dwie pierwsze rundy po stronie terrorystów. Cloud9 – nie cierpiąc zwłoki, odpowiedziało natychmiast odzyskując jednocześnie przewagę. Później nie było już miejsca na ofensywę ze strony rosyjskiej formacji, bowiem C9 zapewniło sobie 11 rund. Dzięki clutch’owi kioshimy w rundzie pistoletowej udało im się kontynuować passę wygranych rund, więc mapa końcowo trafiła na konto Cloud9.

Overpass w pierwszej połowie wyglądał dosyć wyrównanie, a zakończyła się ona rezultatem 8-7 z korzyścią dla C9. Mimo wygranej pistoletówki przez Winstrike, Cloud9 poszło za ciosem i wygrali siedem rund. W pewnym momencie dali sobie  gwarantowany remis, z przewagą trzech rund nad rywalem. Winstrike nie poddało się jednak tak łatwo i zobaczyliśmy dogrywkę. Tam presja dopadła graczy rosyjskiej organizacji, bowiem stracili niejednokrotnie rundy z przewagą, więc to Cloud9 uszło zwycięsko w tym BO3.

Cloud9 2-0 Winstrike

Nuke 16-7

Overpass 19-16

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.