IEM Katowice: Cloud9 pokonuje HellRaisers w meczu ostatniej szansy

Autor: Filip Woszczek

Cloud9 okazało się lepsze od HellRaisers w meczu ostatniej szansy. HR odpada z turnieju  przegrywając 0-2 w meczu Best of 3.

HellRaisers wybrało Inferno, które rozegrane było jako pierwsza mapa. Amerykańskiej formacji udało się wygrać rundę pistoletową, lecz HR sprawnie odpowiedziało w drugiej rundzie forcebuy’em. Od tamtego momentu wydawało się, że zobaczymy tu jednostronny pojedynek, lecz Cloud9 powróciło na prowadzenie i połowa zakończyła się przy wyniku 9:6. Reprezentantom ukraińskiej organizacji nie udało się wygrać żadnej z pistoletówek, co sprawiło, że C9 gładko wygrało pierwszą mapę po mocnej stronie terrorystów.

Na Cache, Cloud9 kontrolowało mapę od samego początku, do końca pierwszej połowy po stronie atakującej. W zbudowaniu wyniku 11:4 pomogły sytuacje clutch’owe flushy oraz autimatica. W drugiej połowie pistoletówka w końcu trafiła na konto HR, co otworzyło im drogę do comebacku, więc udało im się wygrać aż siedem rund pod rząd, aż do wyrównania wyniku. Wtedy rywale wzięli sprawę w swoje ręce i zakończyli mecz na swoją korzyść.

Cloud9 2-0 HellRaisers

Inferno 16:8

Cache 16:12

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.