IEM Katowice: ENCE cieszy się z awansu, Winstrike jutro zagra o wszystko!

Autor: Paweł Wilk

W ostatnim piątkowym meczu Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 ENCE pokonało 2 do 1 ekipę Winstrike i awansowało do etapu Nowych Legend.

Winstrike chciało już na pierwszej mapie zdominować przeciwnika, więc Rosjanie i Litwin zdecydowali się na Dust2, gdzie rozpoczęli w roli terrorystów. Kirill “Boombl4” Mikhailov świetnie zaskoczyli rywala w pistoletach i szybko na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0. Od tego momentu obraz gry mocno się zmienił, ponieważ ENCE z pomocą karabinów wręcz zmiażdżyło przeciwnika, zgarniając kolejne dziesięć z rzędu. Następnie desperacki atak Winstrike dał jedno oczko, ale finalne znowu powędrowało do Finów. ENCE jeszcze mocniej przybliżyło się do zwycięstwa po wygraniu rundy pistoletowej, ale moment rozkojarzenia dał drugą szansę antyterrorystom, by zniwelować straty. W kluczowym momencie zawodnicy ze Skandynawii zdecydowali się na szybki atak i zamknęli pierwszą mapę wynikiem 16:11.

Odpowiedź wschodnioeuropejskiej formacji na Mirage’u, była bardzo konkretna. Znowu Rosjanie zgarnęli pierwsze oczka, ale tym razem wytrzymali atak wroga i zrobili to dość gładko. Tym razem, to ENCE nie umiało skutecznie dostać się na bombsite i przewaga Winstrike rosła. Na tyle, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 13 do 2. Krótka przerwa i rozmowa z trenerem dużo dała Aleksiemu “allu” Jalli i partnerom. ENCE zaczęło odrabiać straty, ale ostatecznie wystarczyło na siedem oczek.

Na decydującym Trainie zwycięzca europejskiego Minora nie zamierzał czekać na ruch przeciwnika i ruszył do zmasowanego ataku. Piątka Finów nie zważała na to, że występowała po stronie broniącej i bardzo ofensywną taktyką miażdżyła morale Winstrike, które w pierwszej połowie było w stanie wyszarpać ledwie jedną rundę. W drugiej drużyna próbowała odmienić losy meczu i robiła to w imponującym stylu. Z rezultatu 7:15 nagle zrobiło 13:15 i wtedy ENCE postanowiło kropkę nad i.

ENCE 2:1 Winstrike

de_Dust2 – 16:11
de_Mirage – 7:16
de_Train – 16:13