IEM Katowice: ENCE lepsze z każdym kolejnym meczem. TYLOO deklasuje Cloud9!

Autor: Filip Woszczek

Finlandzka drużyna po raz kolejny pokazuje, że jest gotowa poradzić sobie z każdym, a tym razem ofiarą pada G2. TYLOO oddaje zaledwie trzy rundy amerykańskiemu Cloud9 zaskakując formą.

Zawodnicy z ENCE eSports ponownie rozpoczęli mecz od wygranej pistoletówki, lecz na Overpassie. Tym razem jednak to Francuzi okazali się tymi, którzy przebili się przez defensywę i odpowiedzieli już w drugiej rundzie. I właściwie to by było na tyle, bo po tym udało im się wygrać jeszcze tylko jedną rundę przez całą pierwszą połowę. Dominacja ENCE sprawiła, że połowa zakończyła się wynikiem aż 13-2. Co prawda G2 udało się wygrać drugą pistoletówkę, lecz końcowo zdobyli tylko cztery rundy po stronie broniącej, zanim Finowie dokończyli robotę.

ENCE 16-6 G2 (Overpass)

Po poprzednim meczu zadawać można było sobie pytanie: Czy zobaczymy bardziej jednostronny mecz? Okazało się, że tak. TYLOO od początku do końca blokowało ataki ze strony Cloud9 i połowa zakończyła się 12-3. Przedstawiciele amerykańskiej formacji nie mieli nawet szansy na odpowiedź w drugiej połowie, ponieważ zawodnicy z Azji zwyciężyli w obu rundach pistoletowych. Nie pozwolili oni więc na oddanie ani jednej rundy w drugiej połowie.

TYLOO 16-3 Cloud9 (Overpass)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej [relacji]