IEM Katowice: ENCE wychodzi zwycięsko ze starcia z G2

Autor: Mateusz Olczyk

Pierwszy mecz w ramach IEM Katowice 2019 za nami. Dziś to ENCE okazało się silniejsze w pojedynku z francuskim G2.

Pierwsze rundy starcia na Dust2 nie prezentowały przewagi żadnego z zespołów – drużyny podkradały sobie po kilka rund bez wychodzenia na większe prowadzenie. W rundzie ósmej Finowie zaczęli jednak prawdziwą serię, w której pod rząd nabili na swoje konto aż siedem punktów. Dopiero tuż przed przerwą oddali przeciwnikom jedną rundę, w wyniku czego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla ENCE. Zmiana stron przyniosła powrót stanu rozgrywki z początku meczu – oba zespoły wygrywały po kilka rund, oddawały podobną ilość przeciwnikom i cykl zaczynał się od początku. Nikogo raczej nie zdziwiła więc dogrywka, w której to jednak Finowie okazali się lepsi, kończąc mapę z rezultatem 19:17.

Mirage, będący koniec końców mapą wybraną przez ENCE, był przez nich dominowany od pierwszych chwil. Zaczynające po stronie antyterrorystów G2 kompletnie nie potrafiło poradzić sobie z atakami ze strony przeciwników. Dobra gra i starania JaCkz’a nie wystarczyły by uratować zespół. Tuż przed zmianą stron francuzom udało się zdobyć jeszcze trzy punkty z rzędu, jednak pierwsza połowa i tak zakończyła się niezbyt przyjemnym wynikiem 10:5 dla allu i spółki. Zawodnicy G2 po stronie atakującej zaczęli jednak radzić sobie zdecydowanie lepiej i wreszcie byli w stanie podjąć przeciwników jak równy z równym. Nie pozwalali przeciwnikom na żadną dłuższą serię wygranych rund, jednak przewaga wyrobiona przez Finów w pierwszej połowie zaważyła na ich zwycięstwie – ENCE zwyciężyło z wynikiem 16:10.

ENCE vs G2– 2:0

• Dust2 – 19:17
  • Mirage – 16:10

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.