IEM Katowice: ENCE wysyła Natus Vincere do domu!

Autor: Filip Woszczek

ENCE po niesamowitym comeback’u na Mirage pokonuje drużynę ukraińskiej organizacji. Finowie zwyciężają 2-1 w mapach i przechodzą do finału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Astralis vs. MIBR.

Pierwsza mapa padła wyborem Finów, ale to Natus Vincere sięgnęło po pierwszą pistoletówkę. Tam popisał się Edward, ponieważ wyeliminował każdego z terrorystów, zdobywając ACE’a. Można powiedzieć, że reprezentanci ukraińskiej organizacji kontrolowali początkowo grę po stronie broniącej, gdy widniał wynik 8:4. ENCE ugrało jednak resztę rund pierwszej połowy, więc spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Można było powoli nastawiać się na mapę drugą, ponieważ Na’Vi wygrało obie pistoletówki w meczu. Przy przewadze 14:10, ENCE zdobyło się na odwagę, by wygrać wszystkie pozostałe rundy i przenieść się na Dust2. Ważnym zagraniem była na pewno sytuacja 1v2 wygrana przez snajpera allu, gdy obronił bombsite A przed atakiem przeciwników.

Na mapie Dust2 zobaczyć można było jednostronny pokaz umiejętności strzeleckich ze strony Natus Vincere. Niszcząca pierwsza połowa, przy wyniku 13:2 nie pozostawiała większych szans dla ENCE. Mecz zakończył się rezultatem 16:3.

Ostateczne starcie rozegrało się na Mirage. Finowie rozpoczęli mapę wygraną pistoletówką po stronie terrorystów, lecz Na’Vi natychmiast odpowiedziało w rundzie z pełnym wyposażeniem, oraz kontynuowali powiększanie przewagi aż do wyniku 9:6. Ich momentum przeniosło się również na drugą połowę, gdzie uzyskali wynik 12:6. Wtedy rozpoczął się niesamowity comeback ENCE, gdy udało im się doprowadzić do wyniku 13:12. Runda za rundą obie drużyny wędrowały az do wyniku 14:14, gdy to ENCE okazało się tą lepszą drużyną i pokonali zespół s1mple’a 16:14.

ENCE 2-1 Na’Vi

Train 16:14

Dust2 3:16

Mirage 16:14

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.