IEM Katowice: ENCE z pewnym zwycięstwem nad Team Spirit. G2 pokonuje Vega Squadron po ciężkiej walce

Autor: Filip Woszczek

Zawodnicy drużyny ENCE pewnie sięgneli po zwycięstwo w meczu otwierającym przeciwko Team Spirit. Vega Squadron zdołało stawiać opór Francuzom do samego końca, lecz w rezultacie to G2 okazało się lepiej przygotowane do meczu.

Finowie weszli w mecz zgodnie z oczekiwaniami. Najpierw zobaczyliśmy wygraną przez nich pistoletówkę, co dało im jeszcze jedną rundę. W trzeciej rundzie Team Spirit odpowiedziało nie dając przeciwnikowi miejsca na momentum. Nie zdało się to na wiele, ponieważ ENCE znów wygrało dwie rundy pod rząd, pozostawiając ekonomię Spirit na krawędzi. Przy wyniku 4-1 zawodnicy z regionu CIS wzięli się do roboty i dogonili rywala, wyprzedzając go o jedną rundę. Czterokrotny winstreak został przerwany przez drużynę allu, tym razem otwierając im drogę do zrobienia tego samego. Tak też się stało, zawodnicy ENCE ponownie zdobyli przewagę i końcowo ujrzeliśmy wynik 9-6 w pierwszej połowie.

Po zamianie stron, Finowie nie poprzestali na jednej pistoletówce. Dzięki trzem zabójstwom sergej‘a zapewnili sobie świetny start po stronie broniącej, co ponownie dało tylko dwie rundy na ich konto. Team Spirit próbowało wrócić do meczu dwa razy, natomiast przeciwnik nie dopuścił do wyrównania wyniku. Dzięki wygranej przez allu sytuacji 1v2 to jego drużyna okazała się zwycięzcą z wynikiem 16-10.

ENCE 16-10 Team Spirit

W drugim spotkaniu ponownie zobaczyliśmy drużynę z regionu CIS, lecz tym razem przeciwko Francuzom. Zawodnicy G2 wygrali pierwszą rundę pistoletową po stronie CT, co automatycznie dało im jeszcze dwie kolejne rundy. Vega Squadron poradziło sobie jednak z presją grania przeciwko faworytom i zdobyli aż sześć rund pod rząd. Spotkanie okazało się bardziej wyrównane niż można było się spodziewać, a w pierwszej połowie zobaczyliśmy nawet wynik 9-6 dla rosyjskiej formacji.

G2 Esports nie pozwoliło rywalowi na wygranie ani jednej z pistoletówek w tym meczu. To dało im kilka rund przewagi nad Vegą, lecz nie na długo. Rosjanie powrócili do meczu, wyrównując wynik na sytuację 13-13. To właśnie w tamtym momencie kennyS zdobył cztery kluczowe fragi, które pomogły Francuzom dotrzeć do gwarantowanego remisu. Wtedy przeciwnicy znów odpowiedzieli, lecz to G2 postawiło kropkę nad “i”, więc po trzydziestu rundach walki, Francuzi wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

G2 16-14 Vega Squadron

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.