IEM Katowice: ENCE zwycięża w ćwierćfinałowym starciu z Liquid!

Autor: Mateusz Olczyk

Kolejne ćwierćfinałowe starcie już za nami. ENCE pozostaje w walce o zwycięstwo na IEM Katowice 2019 po ciężkim starciu z Liquid.

Starcie na Mirage w dobrym stylu rozpoczęło ENCE, któremu po stronie atakującej udało się wygrać pistoletówkę oraz kolejną po niej rundę. Amerykańsko-kanadyjska formacja nie pozwoliła jednak przeciwnikom uciec z wynikiem toteż szybko odpowiedzieli serią czterech wygranych z rzędu. Chwilę później allu i spółka zebrali taką samą ilość punktów. Takie wymienianie się jednakowo mocnymi ciosami ciągnęło się aż do przerwy, która wstrzymała mecz na wyniku 8:7 dla Finów. Zmiana stron nie odmieniła sytuacji – przez większą część drugiej połowy oglądaliśmy ciągłą wymianę, gdzie żaden z zespołów nie pozwalał drugiemu na wypracowanie przewagi. Emocje dodatkowo podsycały świetne występy pojedynczych zawodników z fenomenalnym ace’m NAF’a na czele. Dopiero pod koniec starcia ENCE przycisnęło przeciwników wystarczająco, aby serią kilku rund z rzędu przypieczętować swoje zwycięstwo na Mirage z wynikiem 16:11.

Drugą mapą spotkania było Inferno. Zaczynające po atakującej stronie Liquid co prawda dobrze poradziło sobie w rundzie pistoletowej, jednak już chwilę później uległo przeciwnikom, którzy ugrali kilka ładnych rund, wyrabiając sobie niezłą przewagę na początek. Przewaga ta jednak błyskawicznie stopniała, kiedy nitr0 i jego zespół zmienili się w prawdziwy pług, bezlitośnie orzący swoich przeciwników. Do końca pierwszej połowy oddali oni przeciwnikom zaledwie jeden punkt, kończąc ją z wynikiem 10:5. Dopiero zmiana stron zatrzymała nieco podopiecznych Eric’a “adreN’a” Hoag’a, co pozwoliło ENCE na zdobycie trzech rund na start. Wtedy to Liquid ponownie rozpoczęło świetną serię, która zdawała się prowadzić do ich prosto zwycięstwa na Inferno. Tuż jednak przed końcem, allu ze swoją drużyną pokazali z jakiej gliny są ulepieni i nie odpuszczając przeciwnikom nawet pojedynczej rundy, doprowadzili do dogrywki. W niej Liquid próbowało się jeszcze ratować, jednak Finlandczycy przypieczętowali swoje ciężko wypracowane, wręcz wyrwane w ostatniej chwili zwycięstwo z wynikiem 19:16.

Liquid in ENCE – 0:2

• Mirage – 11:16
  • Inferno – 16:19

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.