IEM Katowice: FaZe Clan przechodzi dalej po zwycięstwie nad Cloud9

Autor: Filip Woszczek

FaZe Clan pozostaje w walce o zwycięstwo na Majorze po wygranej nad Cloud9. Zawodnicy amerykańskiej formacji kończą swoją przygodę na turnieju.

Spotkanie rozpoczęto od Cache, które wybrane zostało przez zespół C9.  Od pierwszej pistoletówki, która trafiła na konto FaZe, aż do końca połowy zobaczyliśmy dominującą obronę po stronie CT. Druga połowa również rozpoczęła się z korzyścią dla FaZe, lecz gdy Cloud9 zakupiło pełne wyposażenie, rozpoczął się niesamowity comeback. Przeciwnikowi udało się wcześniej doprowadzić do punktu mapowego, lecz Cloud9 zdołało dogonić aż do wyniku 14:15. Wtedy zawodnicy FaZe wzięli się w garść i ostatecznie wygrali mapę.

Na Dust2 ponownie zobaczyć można było dominującą połówkę ze strony FaZe. Tym razem po stronie atakującej okazali się oni nie do zatrzymania, zaś w tabeli widniał wynik 11:4. Druga połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki, po raz pierwszy dla Cloud9 w tym spotkaniu. Udało im się wygrać pięć rund z rzędu przed tym, jak rywale doprowadzili do końca spotkania, również pięcio-rundowym winstreak’iem.

FaZe 2-0 Cloud9

Cache 16:14

Dust2 16:9

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.