IEM Katowice: Fnatic przegrywa z Winstrike, a Avangar lepsze od Furii

Autor: Michał Maćkowski

Spore opóźnienia, jednak wreszcie doczekaliśmy się zakończenia kolejnych dwóch spotkań. O dziwo Fnatic okazało się gorsze od Winstrike, a brazylijska Furia po bardzo wyrównany spotkaniu przegrała z Avangar

Gracze Fnatic od samego początku mieli ogromne problemy z grą Winstrike. Rosyjska drużyna na Trainie kompletnie dominowała rywala i wygrywała aż 9:1. Jednak wreszcie zawodnikom z Szwecji udało się wygrać drugą rundę, która w następnej okazała się dużym problemem, ponieważ po porażce nie mieli oni funduszy. Przy stanie 10:2 Winstrike potrzymało swoją dobrą grę i pierwsza połowa zakończyła się dla nich bardzo korzystnym wynikiem 13:2.

Po zmianie stron Fnatic zdołało wygrać rundę pistoletową i doprowadzić do stanu 6:13. Niestety powrót przerwała im dość spora przerwa techniczna. Jednak po powrocie ekipa Jespera “JW” Wecksela nadal kontynuowała swój powrót, dopóki fantastycznym clutch;em nie popisał się Kirill “Boombl4” Mikhailov. Dzięki temu Winstrike wybiło z rytmu Szwedów i zakończyło spotkanie wynikiem 16:11.

Winstrike vs Fnatic – 16:11 (Train)

W drugim meczu Furia podejmowała Avangar. Początek spotkania należał do brazylijskiej ekipy, która prowadziła aż 5:0. Kolejna runda i wreszcie przełamanie zawodników z Kazachstanu, lecz niestety nie na długo. Gracze Furii bardzo szybko odpowiedzieli i zrestartowali ekonomie rywali, co pozwoliło im doprowadzić do wyniku 8:1. Kolejne rundy, jednak wpadały już na konto Kazachów, którzy po pierwszej połowie przegrywali tylko jednym punktem.

Zmiana stron i bardzo dobre zajęcie bombsite’u A przez brazylijskich zawodników w rundzie pistoletowej, co w rezultacie dało im wygraną rundę. Kolejne rundy również wpadały na konto Furii, jednak przy stanie 11:7, Avangar udało się zaskoczyć przeciwników i dzięki temu Kazachowie byli już tylko krok od przeciwnika. Walka w następnych rundach nadal była bardzo wyrównana, jednak ostatnie rundy należały do graczy Avangar, którzy wygrali spotkanie wynikiem 16:14.

Furia vs Avangar – 14:16 (Mirage)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.