IEM Katowice: G2 eliminuje ostatni azjatycki zespół z pierwszej części turnieju

Autor: Filip Woszczek

Francuzi – pełni luzu zaadaptowali się do przeciwnika i bez większych problemów wygrywają BO3 przeciwko TYLOO.

Spotkanie rozpoczęło się od mapy wybranej przez TYLOO. Na Mirage Azjaci wygrali rundę pistoletową, lecz po jednej rundzie eko Francuzi zdecydowanie odpowiedzieli. Doprowadzili tym samym do siedmio-rundowego winstreaka, by potem wygrać połowę wynikiem 10:5. Świetna forma zawodników TYLOO w rundach pistoletowych pozwoliła na powrót do meczu, by stracic zaledwie dwie rundy w drugiej połowie i wygrać mapę 16:12.

Na Dust2 można było zobaczyć jedynie bardzo krótki pokaz umiejętnosci G2. Francuzi stracili dwie rundy w pierwszej połowie jako terroryści. Ciekawym zagraniem była tutaj z pewnością wygrana przez kennyS‘a sytuacja 1v3 w okolicach bombsite’u A.

Na ostatniej mapie – Cache, również zobaczyliśmy dominującą grę Francuzów, którzy nie pozwolili przeciwnikom na przedarcie się przez defensywę. Po połowie zakończonej wynikiem 13:2 szanse na powrót ze strony TYLOO były bliskie zeru. W spotkaniu przeciwko AVANGAR byli o krok od wyrównania wyniku z deficytu 5:15, lecz w tym przypadku reprezentanci G2 dopięli swego i naprawili błędy, które popełniali w meczu przeciwko Vega Squadron na tej samej mapie.

G2 2-1 TYLOO

Mirage 12:16

Dust2 16:2

Cache 16:7

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.