IEM Katowice: Liquid awansuje do playoffów, NRG wraca do domu

Autor: Jakub Wąsala

Cztery mapy wystarczyły, aby rozstrzygnąć wyniki dwóch decydujących spotkań BO3 w ramach fazy grupowej IEM Katowice. NRG zostało pokonane przez compLexity i tym samym wyeliminowane z turnieju, a Liquid dzięki zwycięstwu z Natus Vincere może się już cieszyć awansem do playoffów.

Team Liquid vs. Natus Vincere (2:0)

W starciu amerykańskiej sceny z europejską na pierwszy ogień poszedł Mirage. Podopieczni Teamu Liquid po stronie antyterrorystów pomimo przegranej pistoletówki wyszli na prowadzenie 9:6. Po zmianie stron obie strony nadal prezentowały bardzo solidnego Counter-Strike’a i trudno było wskazać, kto dominuje na mapie. Ostatecznie jednak Amerykanom udało się osiągnąć zwycięstwo z wynikiem 16:14.

Przypieczętowaniem triumfu “EliGE” i spółki było to, co wydarzyło się na Dust II. Gracze ukraińsko-rosyjskiego Natus Vincere co prawda stawiali solidny opór po stronie terrorystów, tracąc tylko jeden punkt do rywala przed zmianą stron, ale w dalszej części spotkania wygrali tylko dwie rundy, tym samym kończąc mapę wynikiem 16:9 dla Teamu Liquid i dając jego graczom awans do playoffów z wynikiem 3:0 w systemie szwajcarskim.

NRG vs. compLexity (0:2)

Przeciwna sytuacja miała miejsce w starciu NRG compLexity, gdzie obie drużyny biorące udział w meczu posiadały wynik 0:2 w systemie szwajcarskim i kolejna porażka obu groziła odpadnięciem z turnieju. Nuke, bo to na nim rozpoczęło się spotkanie, okazał się być niezwykle wyrównany, o czym świadczą same wyniki – 8:7 do połowy dla NRG, 15:15, dwie dogrywki i ostatecznie 22:19 dla compLexity.

Rozstrzygnięcie meczu przyniósł Cache. Po zaciętej wymianie rund w pierwszej połówce, NRG znowu prowadziło 8:7, jednak compLexity zdołało wygrać pistoletówkę i kolejne 5 rund po stronie CT, co mogło oznaczać szybki koniec spotkania, ale w ostateczności ponownie doszło do dogrywki. Dopiero tam compLexity potwierdziło swój triumf wynikiem 19:16.

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.