IEM Katowice Major nie dla Mousesports. Valiance z ogromną niespodzianką

Autor: Paweł Wilk

Chyba mało kto spodziewał się, że Mousesports zawiedzie kolejny raz w związku z Majorem. W Londynie drużyna odpadła już w pierwszym etapie, a w Katowicach nie zagra, ponieważ została wyeliminowana w eliminacjach.

Czwartkowe spotkania najpierw okazały się brutalne dla ex. Space Soldiers i OpTiC Gaming, które przegrały w meczach eliminacyjnych. Duńczycy dowodzeni przez René “cajunb” Borga przegrali z Mouz, natomiast czwórka Turków i Australijczyk nie mieli nic do powiedzenia w rywalizacji z North.

Dużo więcej emocji działo się w decydujących o awansie meczach. Najpierw na serwerze spotkali się uczestnicy grupy A, czyli Mousesports i Valiance. Młoda i niedoświadczona formacja nie była faworytem, ale już w pierwszych rundach Traina pokazała, że zamierza iść po zwycięstwo. W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównaną walkę i minimalne prowadzenie Nemanji ”nexy” Isakovića. Później ekipa wrzuciła jeszcze wyższy bieg i wygrała pierwszą mapę 16 do 12. Na Cache’u również pojawił się wynik 8:7 na korzyść Valiance, jednak po krótkiej przerwie miał miejsce nokaut i młody skład wygrał 16 do 8.

Dłużej trwało ostatnie spotkanie w grupie B, które lepiej zaczęło się dla Windigo. Bułgarzy wygrali na Overpassie 16 do 12 i przybliżyli się do Majora. Odpowiedź Duńczyków była momentalna i drużyna Caspera ”cadiaNa” Møllera sięgnęła po zwycięstwo 16 do 9 na Inferno. Decydujący Dust2 do samego końca trzymał w emocjach, ale ostatecznie to Skandynawowie wygrali 16:13 i awansowali do playoffów.

17:15 – Team Vitality vs. North
20:45 – ENCE vs. Valiance