IEM Katowice: MIBR i AVANGAR z bilansem 1:1

Autor: Paweł Wilk

W kolejnych meczach Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 Made In Brazil pokonało compLexity, natomiast AVANGAR zwyciężyli z NRG.

Mecz na Mirage’u pokazał, że obie drużyny są obecnie w zbliżonej formie, a także to, że obie nie bardzo wiedzą, jak chcą grać i czym pokonać przeciwnika. W konsekwencji kibice oglądali bardzo zwariowane spotkanie, którego przebieg zmieniał się co chwilę. Zespoły nie potrafiły stworzyć sobie kilkupunktowej przewagi, dlatego MIBR i compLexity wymieniały się runda za rundę. Na takiej wymianie lepiej wyszli Ci drudzy, prowadząc 8:7. Inaczej wyglądał początek drugiej połowy. Brazylijczycy grali pewnie, a co najważniejsze skutecznie. Zgarnęli pistolety, a później kolejne starcia i nagle na tablicy pojawił się rezultat 12 do 8 na korzyść MIBR. W następnych minutach rosła przewaga Gabriela “FalleNa” Toledo i spółki, którzy wreszcie mogli być zadowoleni ze zwycięstwa.

MIBR 16:9 compLexity (de_Mirage)

Zupełnie inaczej wyglądała równoległa rywalizacjana drugim serwerze. Wschodnioeuropejski skład zaczął po stronie antyterrorystów i wykorzystał swoją przewagę. Szczególnie formą imponował Timur “buster” Tulepov, który co chwilę szalał na Overpassie. NRG próbowało różnych taktyk, ale nie bardzo wychodziły im ataki. AVANGAR kontrolowało mapę i na przerwę udawało się, prowadząc aż 11 do 4. Drużyna za oceanu już w pierwszych rundach w roli antyterrorystów pokazała, że jest jeszcze dla niej szansa, by odwrócić losy meczu. Z pomocą karabinów i snajperek łatwiej było bronić, a taktyka zwycięzcy CIS Minor by czekać do ostatnich sekund z atakiem, nie była zbyt dobrym pomysłem. NRG skrupulatnie odrabiało straty, a później doprowadzić do remisu 13:13. W nerwowej końcówce lepiej zaprezentowali się gracze z Kazachstanu i Rosji.

AVANGAR 16:13 NRG (de_Overpass)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.`