IEM Katowice: MIBR przechodzi dalej po zaciętej walce na Inferno

Autor: Filip Woszczek

MIBR przechodzi dalej po zwycięstwie nad szwedzką formacją Ninjas in Pyjamas. Brazylijczycy nie pozwolili na trzecią mapę i wygrali spotkanie po wyrównanej walce na Inferno.

Spotkanie rozpoczęło się od Traina który padł wyborem szwedzkiej formacji. Pozwolili oni sobie na wygranie pierwszej rundy pistoletowej, lecz Brazylijczycy od razu odpowiedzieli w drugiej rundzie. Kontynuowali oni momentum do samego końca meczu, a wszystko dzięki pięciu fragom fera w pierwszej rundzie drugiej połowy.

Na Inferno wydawało się, że MIBR po sześcio-rundowym winstreaku zamyka spotkanie pewnym 2-0, lecz Szwedom udało się zdobyć sześc rund w pierwszej połowie, co dawało nadzieję na powrót. Druga pistoletówka również wpadła na ich konto, więc zobaczyliśmy wyrównaną walkę w porównaniu do mapy pierwszej. Gdy tylko zdobyli przewagę, reprezentanci MIBR powrócili z niekorzystnego wyniku 12:14, by pod koniec wygrać 16:14

MIBR 2-0 NiP

Train (NiP) 16:6

Inferno (MIBR) 16:14

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.